Izglītības stunda par tēmu: “Jūsu veselība ir jūsu rokās. Izglītības stunda “Rūpējies par savu veselību jau no mazotnes! "Ja jūs vēlaties būt vesels"

Izglītības stunda

Temats:Veselības noteikumi

Mērķis: pamatots dzīvesveids, zināšanas un prasmes veselības jomā, spēja iegūtās zināšanas īstenot dzīvē.

Uzdevumi:

Izglītības: studentu orientācija uz veselības vērtības atzīšanu, atbildības sajūta par savas veselības uzturēšanu un stiprināšanu.

Izglītības: paaugstinot vajadzību pēc veselīga dzīvesveida, atbildīgas attieksmes pret veselību.

Attīstīt: veicināt zināšanu un prasmju paplašināšanu higiēnas kultūrā; iegūto zināšanu un ideju īstenošana reālā uzvedībā.

Izpildes veids: saruna ar spēles elementiem.

Aprīkojums: multimediju projektors, klēpjdators, prezentācija, magnētiskā tāfele, veselības receptes, testa lapas (atbilstoši bērnu skaitam), pildspalvas, Whatman papīrs, marķieri, sakāmvārdu lapas, līme.

Izglītības stundas norise:

1. Organizatoriskais brīdis.

Pedagogs:

Sveiki dārgie puiši! Sveiciens viens otram nozīmē vēlēties veselību. Sveiki! Viņi saka sapulcēs, vēlēdami veselību, un mēs sveicam jūs, dārgie viesi. Sveiki!

Daudzi cilvēki uzdod sev jautājumu "Kā dzīvot tā, lai neslimotu." Un daudzi sev atbild: "Tas nenotiek."

Jā, katrs cilvēks ar kaut ko ir slims. Bet kāpēc viens visu mūžu nonāk slimnīcā divas reizes, bet otrs gandrīz katru mēnesi?

Jau sen ir noteikts, ka veselībai jāuzrauga jau no bērnības.

Kopā izcelsim veselīga dzīvesveida pamatnoteikumus.

2. Tēmas aktualizācija.

1 uzdevums. Kumelīšu pildīšana.

Jums ir kumelīšu ziedlapa, jums tajā jāievada, kas, jūsuprāt, ir veselīga dzīvesveida pamats. Saliksim kopā "Veselības kumelīti". (Bērni piepilda piepildītās ziedlapiņas pie tāfeles, veidojot kumelīšu ziedu)

3. Stundas tēmas un mērķa komunikācija.

Labi pastrādāti zēni. Jūs esat nosaucis daudzus veselības komponentus.

Šodienas izglītojošās stundas tēma ir “Veselības noteikumi”. Mēs definēsim pamatnoteikumus, pēc kuriem jūs daudz retāk atcerēsities par slimībām. (1. slaids)

4. Darbs pie izglītības stundas tēmas.

Tautas gudrība saka:

Ja vēlaties, lai jūs ciena, - nesakiet daudz, ja vēlaties būt veselīgs - neēdiet daudz.

Mērenība ir labākais ārsts.

Kasnoteikums numur viens?

Skolēns: Pareiza uzturs.

Pareiza uzturs ir veselības atslēga. Ķermenim ir nepieciešams vajadzīgā līdzsvarotā enerģijas un celtniecības materiāla - olbaltumvielu - piegāde. Enerģija, ko ķermenis saņem no pārtikas sadedzināšanas laikā, tiek izmantota 2 mērķiem: lai nodrošinātu dzīvībai svarīgu darbību un veiktu jebkuru darbu. Ķermenis pastāvīgi papildina patērēto enerģiju no pārtikas. Enerģijas patēriņam un izdevumiem jābūt vienādiem. Ilgstoša badošanās noved pie svara zuduma, palēnina augšanu un attīstību. Enerģijas pārpalikums palielina masu!

Pareizam uzturam jābūt daudzveidīgam, ēdienkartei jābūt bagātīgai ar dārzeņiem un augļiem.

Jautājums grupai: Kas ir sabalansēts uzturs? (Bērnu atbildes)

Vārdnīcas darbs: līdzsvars - (fr.līdzsvars) svari, no lat.Bilanx - kam ir divas svēršanas bļodas. (2. slaids)

Izeja: Ķermenim ar ēdienu jāsaņem tik daudz enerģijas, cik tas ir iztērējis dienas laikā. (3. slaids)

Otrais noteikums - atpūta un miega labvēlīgā ietekme.

Miega režīms ļoti pozitīvi ietekmē ķermeni. Apkārt ir daudz diskusiju par to, cik daudz cilvēkam vajadzētu gulēt? Viņi secina, ka vismaz septiņas stundas dažām ir vajadzīgas vairāk, citām mazāk. Bet galvenais ir tas, ka cilvēks pēc miega nedrīkst justies noguris un visu dienu būt jautrs.

Studentam jāguļ vismaz 9-10,5 stundas. Miega režīms būs optimāls no pulksten 21.00 līdz 7.00. Ir ļoti svarīgi, lai bērns vienmēr apgultos un pamostos vienlaikus, tad tiks nodrošināta gan ātra aizmigšana, gan viegla pamošanās. Pirms gulētiešanas noteikti jānomazgā seja, jāmazgā zobi, jāmazgā kājas un labi jāvēdina istaba. Miega trūkums negatīvi ietekmē ne tikai skolas sasniegumus, bet arī veselību.

Vai jūs domājat, ka miegs sniedz jums veselību?

Vai jūs ievērojat šo noteikumu mājās?

Piedāvājiet runāt par pareizu veselīgu miegu mājās.

Trešais noteikums veselīgs dzīvesveids nozīmē aktīvu darbību un aktīvu atpūtu.

Jebkura kustība ir enerģijas izšķiešana. Vingrinājumiem jābūt sistemātiskiem 1 stundu dienā, 7 reizes nedēļā. Sistemātiska vingrošana: stiprina veselību, veicina visaptverošu fizisko aktivitāti

uzlabošana, palielina efektivitāti, rada jautru garastāvokli. Tāpēc mūsu skolā katru dienu notiek sporta stunda un fiziskās audzināšanas stundas.

Iegūstiet ieradumu spēlēt futbolu pēc skolas vai skriet no rīta, meitenēm ir labi lēkt virvi no rīta un vakarā. Jūs varat palīdzēt vecākiem visā mājā.

Puiši, kāda veida aktīvai atpūtai jūs dodat priekšroku? (studenti runā par to, kā viņi atpūšas).

Pedagogs: Puiši, vai esat ievērojuši, cik daudz labāk cilvēks jūtas, apmeklējot dabu? Šī ir ne tikai relaksācija, bet arī ārstēšana, kuru mēs pat nepamanām.

Izeja: Kustības trūkums noved pie tā, ka pasliktinās asinsrite, elpošana un gremošana, pasliktinās atmiņa, uzmanība, pasliktinās garīgā un fiziskā veiktspēja, cilvēks biežāk slimo.

Ar fizisko izglītību jums jābūt draugiem! (4. slaids)

Fiziskā minūte.

Es ierosinu veikt vingrinājumus "Veselības karuselis".

Jums jāstāv aplī. Bērni uzliek rokas viens otram uz pleciem un vienlaicīgi tupē šajā pozīcijā. Uzdevums nav pārtraukt apli un vienlaikus veikt tupus. (Kaitīgs - apsēdies, noderīgs - celies)

Kaitīgs vai noderīgs?

    No rīta izskalojiet acis ...

    Paskaties uz spilgtu gaismu ...

    Aizsargājiet acis no sitieniem ...

    Skatos TV aizvērt ...

    Ēdiet burkānus, pētersīļus ...

    Berzējiet acis ar netīrām rokām ...

    Veiciet fizisko izglītību ...

Ceturtais noteikums... Dienas režīms. (5. slaids)

Kā jūs saprotat, kāda ir ikdienas rutīna? (bērnu atbildes)

Dienas rutīna ir labi pārdomāta ikdienas rutīna. Tas ir vajadzīgs, lai mēs skaidri zinātu, cik daudz laika jāpavada noteiktai aktivitātei.

Pedagogs: Pareiza ikdienas rutīna ir darba un atpūtas laika maiņa. Apskatīsim mūsu skolas ikdienas gaitas ...

Izeja: ko var teikt par mūsu skolas ikdienas gaitām. Viņš ir pareizs.

Piektais noteikums... Kā nekaitēt savai veselībai?

Tagad ir daudz datoru, televizoru, mobilo tālruņu, tie izstaro kaitīgu starojumu. Turklāt dators lielā mērā ietekmē redzi. Jūs varat tos izmantot, bet jums jāzina, kā. 30 minūtes darba pie datora, un pēc tam vismaz pusstundas pārtraukums. Lai strādātu pie datora, jums ir jāvalkā īpašas brilles. Pēc darba pie datora ir nepieciešams veikt fiziskus vingrinājumus, vizuālo vingrošanu (acīm pietiek ar 1-2 minūtēm, lai acis atpūstos). Neskatieties televizoru ilgāk par divām stundām.

Uzdevums grupām: Savāc sakāmvārdu un izlasi to (strādā pāros).

    Veselā ķermenī veselīgs prāts

    Veselība ir vērtīgāka nekā bagātība.

    Pārvietojies vairāk, nodzīvo ilgāk.

    Kādas domas un sapņi.

    Rītu satiec ar vingrinājumiem, vakaru pavadi pastaigā.

    Ēd ķiplokus un sīpolus - slimība neaizņems.

    Veselība ir vērtīgāka par naudu.

    Veselā ķermenī veselīgs prāts.

    Lai būtu labsirdīgs, jādzīvo ilgi.

    Tīrība ir veselības atslēga.

Tagad parunāsim par sestais noteikums. Slikti ieradumi. (6. slaids)

Kas tas ir?

Skolēni: Smēķēšana, alkoholisms, narkomānija.

Pedagogs: Par šo ieradumu kaitējumu tiek runāts daudz. Ikviens zina, ka veselība un šie sliktie ieradumi nav savienojami. Un tomēr katru dienu arvien vairāk jaunu cilvēku sāk smēķēt vai dzert. Un kāds iet uz sliktāko un ņem psihotropās vielas.

Īpaši par katru no šiem ieradumiem runāšana prasa daudz laika. Mēs jau kopā esam daudz iemācījušies. Tāpēc mēs par tiem sīkāk nekavēsimies.

Izeja: Atcerēsimies, ka tas viss noved pie slimībām un ļoti agras nāves.

Veselības ABC. (6. slaids) Jums jāraksta vārdi noteiktā vēstulē, kas palīdz saglabāt veselību.

Uzdevums: apkopojiet "veselības alfabētu" un pierakstiet to uz īpašām lapām. Piemēram:

A - antibiotikas;

B - slimnīca;

B - vitamīni; ārsts;

З - uzlāde;

P - ēdiens;

    Un - imunitāte;

    L - zāles;

    T - garšaugi;

    O - dārzeņi;

    F - fiziskā audzināšana utt.

Komentārs: darbs notiek grupās 3 minūtes plus 2 minūtes rezultātu paziņošanai. Laika beigās katra grupa izlasa savu “veselības alfabētu”.

tur ir vēl viens galvenais noteikums veselība.

Sāciet katru dienu ar labām domām, labu garastāvokli. Tas ir ļoti svarīgi cilvēku veselībai.

Jūs visi zināt teicienu: “Veselā ķermenī ir veselīgs prāts”. Gars ir mūsu emocijas, noskaņojums, vārdi, kurus sakām viens otram. Tikai jautrs cilvēks spēj būt laipns, līdzjūtīgs un redzēt apkārt skaisto.

Es ierosinu nākamajā uzdevumā apvienot visu, par ko mēs šodien runājām "Turpiniet frāzi." Es sāku un tu turpini:

Pārvietojieties vairāk - jūs dzīvosit ( ilgāk);

Novecošanās novēršana - bezgalībā ( kustība);

Dzīvot tīri - veselīgi ( būt);

Kas ir precīzs, tas ir tas, kas paredzēts cilvēkiem ( patīkami);

Pārāk daudz pārtikas ir slimība un ( nepatikšanas);

Zaļumi uz galda - veselība uz ( simts gadi);

Nevainojiet savu kaimiņu, kad gulējat ( pirms pusdienām);

Ķermenis vājina bez ( lietām);

Dzīvot dīkstāvē ir tikai debesis ( smēķēt);

Viņš liek maizi uz kājām un vīnu ( notriec);

Tas, kurš smēķē tabaku, ir viens pats ( ienaidnieks);

Smēķētājs - pie sevis ( kapu racējs);

Kas nodarbojas ar sportu, tas ir spēks ( pieņemts darbā);

Sports ir eliksīrs ( dzīvi);

Jūs sabojāt savu veselību - jauns ( nevar nopirkt);

Atkal parūpējies par kleitu un veselību ( no jauna vecuma).

5. Apkopojot.

Tātad, mēs esam izstrādājuši noteikumus, pēc kuriem jūs vienmēr būsiet vesels. Atkārtosim tos. (Bērni nolasa noteikumus).

6.Atstarojums:

ES uzzināju)…

Nodarbības beigās katram studentam pasniedziet “Veselības receptes”.

Veselības receptes.

Veselības receptes.

pirms gulētiešanas.

Veselības receptes.

    Ar labo roku masējiet katru aukslēju uz kreisās rokas.

    Īkšķa masāža veicina smadzeņu darbību.

    Vidējo pirkstu masāža - uzlabo zarnu un mugurkaula darbību.

    Indikatora pirkstu masāža - uzlabo kuņģa darbību.

    Bezvārdu masāža

pirksts - uzlabo aknu darbību.

    Mazu pirkstu masāža - palīdz sirdij darboties.

Veselības receptes.

"6. speciālās (korekcijas) vispārējās izglītības internātskola

Izglītības stunda:

Saruna ar spēles elementiem: "Veselības noteikumi".

Izglītības stunda "Veselīgs prāts veselīgā ķermenī"

06.04.2018 580 124 Salo Oksana Vladimirovna

Kazahstānas Republikay Bilim Zhane Gylym Ministerliginin
Soltustik Kazahstāna oblysy Ukimdiginin
"Damu mүmkіndіgі sheektulі balalarғa arnalgan №2
arnayy (tүzetu) mektep internātskola "KMM

KSU "Speciālā (korekcijas) internātskola №2
bērniem ar invaliditāti attīstības stadijā "Akimat
Izglītības ministrijas Ziemeļkazahstānas reģions
un Kazahstānas Republikas zinātne

"VESELĪGĀ ķermenī ir veselīgs prāts"

Sagatavojusi un vadījusi: pedagogs Salo Oksana Vladimirovna

2017. - 2018. akadēmiskais gads

Izglītības stunda: Konkursa - spēles programma bērniem ar attīstības traucējumiem (7-9 gadi)
"Veselā ķermenī vesels prāts!"
Mērķis: cieņpilnas attieksmes veidošanās pret bērnu veselību - viņu pašu un citu cilvēku veselību.
Uzdevumi:
- uzzināt, kas ir "veselība"; "Veselīgs dzīvesveids"
- palīdzēt studentiem realizēt savu attieksmi pret nepieciešamību būt veselam, veidot personīgu atbildību par veselīgu dzīvesveidu;
- radīt apstākļus studentu komunikācijas prasmju pilnveidošanai grupas darba procesā.
- izglītot morāles un gribas īpašības; pareizas izturēšanās prasmes; interese, nepieciešamība pēc personīgās higiēnas prasmēm un regulāras fiziskās aktivitātes.
Nodarbības gaita
-Sveiki, dārgie puiši! Kopš seniem laikiem, satiekoties, cilvēki viens otram novēlēja veselību! ...
-Sveiki - pastāstīsim viens otram.
To, kas ir īpašs, mēs teicām viens otram ...
Vai esat kādreiz domājis, kāda ir šī vārda nozīme?
Tā nav nejaušība. Galu galā pat Senajā Krievijā viņi teica: "Jūs nevarat iegādāties veselību", "Dievs dotu veselību, bet jūs atradīsit laimi."
-. Vai esat veseli, dārgie draugi? Vai šodien esi labā noskaņojumā? Viņi saka, ka "labs garastāvoklis ir puse no veselības!"
- Cilvēki saka: "Tu būsi vesels - dabūsi visu."
- Veselīgs cilvēks ir skaists un patīkams saskarsmē, viegli pārvar grūtības, zina, kā reāli strādāt, mācīties un atpūsties.
- Es aicinu jūs visus puišus uz brīdi atrasties fantastiskajā “Veselības zemē”. Viss, kas jums nepieciešams, ir vēlme un nedaudz iztēles.
Ikviens šīs valsts iedzīvotājs ievēro noteiktus noteikumus.
Un mūsu vissvarīgākais noteikums, kas būs jūsu moto dzīvē, tagad mēs uzzināsim.
Spēle "Izdari frāzi" vāc burtus secībā no lielākā līdz mazākajam. (Grupu darbs: puiši sakārto burtus dilstošā secībā un atšifrē teikumu: "Būsim veseli!")
Cilvēki saka: "Veselam cilvēkam viss ir kārtībā." Kas ir veselība?
Slaids 1,2,3,4,5,6
-Un tagad sīkāk apskatīsim, kā saglabāt savu veselību.
Karikatūra "Smeshariki: cīņa pret mikrobiem"
Veselība ir slimības neesamība. Kur rodas slimības? Dīgļi ... Dīgļi ir visur ... Kā mēs cīnāmies pret baktērijām? Ultravioletie stari, izcili zaļš, jods, personīgā higiēna.
Spēle "Izvēlieties attēlu"

Slaids 7,8,9

Puiši, kas ieradās pie mums ciemos? (10. slaids) Vai jūs uzzinājāt? Kam Moidodyr nemīl? Kas uzrakstīja šo brīnišķīgo darbu? (Kornei Ivanovičai Čukovskai) Kā beidzās darbs? (11. slaids)

Un tagad ārsta ieteikumi (12. slaids)
-Tad, puiši, ēst ar netīrām rokām ir slikti. To mazgāšana visu laiku pirms ēšanas var kļūt par ieradumu. Pieradums ir kaut kas tāds, ko jūs darāt visu laiku. Bet cilvēka ieradumi jau ir noderīgi un kaitīgi. (13.14. Slaids)
Spēle "Jā" - "Nē"
Puiši, tagad mēs spēlēsim spēli. Es nosaukšu kvalitāti vai ieradumu, un jūs mēģināt izlemt, vai šī kvalitāte ir noderīga vai nē. Ja tas ir noderīgi, tad jūs visi paceļat rokas uz augšu un ar plaukstu sakot sakāt - jā, un ja nē, apzīmogojot kājas - sakiet NĒ.

Veiciet fizisko audzināšanu; (Jā)
- pildīt uzdevumus; (Jā)
- vēlu skatīties televizoru; (nav)
- tīriet zobus 2 reizes dienā; (Jā)
- naglu nokošana; (nav)
- daudz smieties; (Jā)
- smēķēšana; (nav)
- pakaiši telpā; (nav)
- iet uz skolu (jā)
Smaidiet, sakiet laipnus vārdus viens otram.
Lai staigātu ārā.
Runājiet rupji savā starpā.
Gulēt ar atvērtu logu
Cīņa.
Apsēdieties pie galda ar netīrām rokām.
Ir daudz saldo ēdienu.

Puiši, vai jūs domājat, ka varat ēst daudz saldumu? Kāpēc?
Tagad mēs skatīsimies vēl vienu multfilmu par pareizu uzturu Smeshariki 2
- Tātad mēs kopā izdomāsim, kuri ir noderīgi produkti un kuri ir kaitīgi organismam. Spēle "Ledusskapis un atkritumu konteiners" (15. slaids)
- Labi padarīts! Tagad es ceru, ka jūs lietosit tikai veselīgu pārtiku un tādējādi uzlabosit savu veselību.
- Bet mēs, puiši, stiprinām savu veselību ne tikai ar pareizu uzturu, bet ar ko citu? Taisnība. Sports, fiziskā izglītība, vingrošana, sacietēšana.
Dziedāt skaļākas dziesmas
Dzīvo, lai būtu interesantāk
Jums jābūt stipram, veselīgam
Šīs patiesības nav jaunas.
Lēkt, skriet, rūdīt.
Jums ir nepieciešams sportot.
Sports ir draudzīgs veselībai,
Stadions, baseins un tiesa,
Zāle, slidotava visur, kur jūs esat laipni gaidīti
Par centieniem kā atlīdzību -
Būs kausi un rekordi!
Jūsu muskuļi kļūs stingri.
Atcerieties tikai sportistus
Katra diena ir noteikta
Sāciet vingrot,
Nespēlējiet paslēpes ar autiņiem.
Šeit ir veselības noslēpums!
Fiziskā izglītība visiem draugiem ... Visi: Sveiki!
- Puiši, vai jūs esat mazliet noguris? Tagad mēs kopā ar Kroshu noorganizēsim fizisko minūti.
Smeshariki. Uzlāde bērniem
-Puišas, jūs zināt, ka mums, pirmkārt, ir jāveic vingrošana, lai pamodinātu ķermeni pēc miega, kā arī lai dzīvotu un stiprinātu veselību.
Skatiet, ko par mums pastāstīs mūsu draugi Smeshariki
Karikatūra "Par ko jāmaksā"
- Puiši, fiziskās aktivitātes ir īsts "jaunības eliksīrs".
- Tagad pārbaudīsim viens otra prātu.
Spēle "Piepūst balonu": Kurš ātrāk piepumpē balonu.
Bumbas spēle "Pāriet citam". Pēc vadītāja signāla puiši sāk nodot bumbiņu virs galvas viens otram no pirmā dalībnieka līdz pēdējam. Pēdējais, saņēmis bumbu, ieņem pirmo vietu, un sacensības turpinās, līdz pirmais dalībnieks atkal ieņem viņa vietu. Uzvar tā komanda, kura nemeta bumbu un bija pirmā, kas izpildīja savu nodošanu.
- Un tagad, puiši, kamēr jūs apsēdāties un nomierinaties, es gribu jums izlasīt dažas receptes par veselību.
Veselības receptes
1. "Ja jūs vēlaties būt veselīgs, rūdiet sevi."
2. "Apvienojiet atpūtu un darbu."
3. "Pārvietot vairāk."
4. "Smēķēšana ir kaitīga veselībai."
5. "Smaids visus izgaismos."
6. "Ēd pareizi - un jums nav vajadzīgas zāles."
7. "Vakariņas nav vajadzīgas, būtu pusdienas."
8. "Kā ēdiens un dzēriens, tā ir arī dzīve."
9. "Ja jūs košļājat labi, jūs saldi norijat."
10. "Jo vairāk košļāsi, jo ilgāk dzīvosi."
11. "Manas rokas pirms ēšanas."
12. "Esiet aktīvs."
Un tagad uzmanības spēle
Klausieties jautājumus, kurus uzdod koordinators. Ja atbilde ir negatīva, visi klusē, un, ja atbilde ir pozitīva, viņi korī atbild ar frāzi: "Šis esmu es, tas esmu es, šie visi ir mani draugi."
- Kurš ir jautrs uzņēmums
Vai viņa katru dienu dodas uz skolu?
- kurš no jums bērniem,
Vai iet netīri no auss līdz ausij?
- kam patīk atbildēt klasē,
Un dabū pieci?
- Kas iet gulēt vēlu
Netīrās kurpēs uz gultas?
- Kas to sarkano zina?
Nozīmē: nav kustības.
- kurš neaizsargā drēbes,
Likt zem gultas?
- Kas mīl palīdzēt mammai,
Ap māju savāc atkritumus?
- Kurš no jums nestaigā drūmi,
Vai jums patīk sports un fiziskā izglītība?
- Puiši, tagad uzminiet dažas mīklas par sportu.
1. Atskan svilpe - ir gūti vārti, kā sauc spēli? (Futbols)
2.Jā, jautājums bija pavisam vienkāršs, tagad jautāšu grūtāk:
Spēlei ir ripa, hokeja nūja, ledus, mēs spēlējam ... (hokejs)
3. Muskuļi ir izstiepti kā bultiņa, ir īpašas pakāpes sacensības.
Un tur ir vairāk spēka nekā veiklība,
Sportistam ir smags ... (stienis)
4. Divi koka zirgi mani ved kalnā.
Es rokās turu divus nūjas, bet zirgus neveicu, man par viņiem žēl.
Un, lai paātrinātu skrējienu, es ar nūjām pieskaros sniegam ... (slēpes)
- Puiši, kas zina šo sporta veidu - amresling? Kādi ir noteikumi?
Šī spēle uz rokām pastāvēja, cilvēki šādā veidā vienmēr mērīja savu spēku pirms gadsimta un pirms divām tūkstošgadēm.
Vīrieši, kuriem nebija atlicis spēks, pulcējās vakaros un sarīkoja sacensības uz galdiem. Sāka parādīties pirmie čempioni. Drīz sacensības ieguva pasaules čempionāta statusu.
Uzdevums ir ar vienu roku izspiest papīra lapu bumbiņā.
- Puiši, tagad atkārtosim šodien uzzināto, atbildiet uz maniem jautājumiem:
- Kas ir visdārgākā lieta pasaulē? (veselība).
- Kur rodas slimības? (mikrobi nonāk ķermenī, tie ir ļoti mazi, bet spēcīgi, cilvēks saslimst, viņš saslimst).
- Kā pārspēt saaukstēšanos? (jums ir nepieciešams norūdīties, vingrot un sportot).
- Kāpēc jums jādara vingrinājumi? (lai pamodinātu ķermeni pēc miega).
- Kā kļūt stipram? (skriet, lēkt, peldēt utt.)
- Dzejolis, kuru dzirdēsit tagad, ļaujiet tam kļūt par šķiršanās vārdu jūsu turpmākajā dzīvē.
"Rūpējies par savu veselību"
Ikvienam ir stingri jāzina:
Veselība ir jāsaglabā.
Jums jāēd pareizi
Jums jāspēlē sports,
Pirms ēšanas nomazgājiet rokas
Tīriet zobus, rūdiet,
Un vienmēr esi draugs ar ūdeni.
Un tad visi cilvēki pasaulē
Ilgi, ilgi dzīvos.
Un atcerieties veselību
Jūs to nevarat iegādāties veikalā.
-Parādiet savu garastāvokli! Esi laimīgs! Būt veselam!!!

Lejupielādējiet materiālu

Materiāla pilnu tekstu skatiet lejupielādes failā.
Lapā ir tikai materiāla fragments.

Krimas Republikas Izglītības, zinātnes un jaunatnes ministrija

krimas Republikas budžeta izglītības iestāde

"Kerčas internātskola ar uzlabotu fizisko sagatavotību"

Izglītības stunda - spēle

"Tīrība ir veselības atslēga"

Pedagogs:

Tūre Yu.S.

kerčs, 2018. gads

Izglītības stunda - spēle: "Tīrība ir veselības atslēga!"

Mērķis:izglītība un atbildīgas attieksmes veidošana par veselības kā cilvēka, sabiedrības, valsts svarīgākās vērtības saglabāšanu, pamats efektīvas pienācīgas izglītības iegūšanai, komfortablas, garīgi piepildītas dzīves, produktīvas aktivitātes garantija.

Uzdevumi:

    iepazīstināt skolēnus ar tradīcijām un paražām, kas saistītas ar cilvēka rūpīgu attieksmi pret savu veselību;

    veidot atbildīgu attieksmi pret savu veselību;

    dot ieguldījumu skolēnu kaitīgo ieradumu pārvarēšanā, izmantojot fizisko kultūru un sportu;

    popularizēt veselīgu dzīvesveidu;

    informēt un uzbudināt mūsu izglītības iestādes jauno paaudzi;

Nepieciešamā aprīkojuma un dizaina saraksts:

    skatuves galds;

    vienreizlietojami trauki;

    atkritumu maiss;

    slota (slota);

    bērnu krēsli;

    muzikālais pavadījums filmai "Jautrs lādiņš";

    dziesmas "Slidas", "Liela mazgāšanās" no m / f "Maša un lācis", Priecīgi vingrinājumi;

    uz tāfeles ir rakstīts sakāmvārds “Tīrība ir veselības garantija”.

Pasākuma norise:

Mūzika izklausās mīnus "Slidas" no multfilmas "Maša un lācis". 4. grupas skolēni ieiet zālē un apsēžas. Prezentētāji iznāk.

Svins1: Mīļie dalībnieki. Šodien mūsu pasākums ir veltīts veselībai, un tas notiks ar devīzi: “Es ietaupīšu veselību! Es sev palīdzēšu! "

Svins2: Mēs esam pārliecināti, ka katrs no jums labi zina, ka veselība ir mūsu bagātība un tā ir jāaizsargā.

Svins1: Pievērsiet uzmanību vārdiem uz tāfeles.

Skaļi skan "Tīrība ir veselības atslēga"

Svins2: Kā jūs saprotat tā nozīmi?

Skolēni runā, skaidrojot vārdu nozīmi.

Svins1:Tagad klausieties dzejoli un uzminiet, kas vai par ko runa.

Svins2: Visi suņi pazīst Vanju un ņurd no tālienes:

Viņš izturas bez vannas, ir zaudējis ieradumu ķemmēt,

Viņam kabatā nekad nav kabatlakatiņa.

Viņam nav vajadzīga ietve!

Apkakles atslēgšana

Viņš staigā taisni pa grāvjiem un peļķēm!

Svins1: Viņš nevēlas nēsāt portfeļu - viņš to velk gar zemi.

Siksna paslīdēja uz kreiso pusi, un no kājas tika saplēsts kāds gabals.

Godīgi sakot, es nesaprotu: ko viņš darīja, kur viņš bija?

Kā plankumi parādījās uz pieres? Kas ir šis students?

Svins2: Uzmini, puiši, ko jūs varat nosaukt par šo studentu?

Skolēni ir atbildīgi.

Svins1: Taisnība. Kas būtu jādara, lai nekļūtu par šo zēnu?

Skolēni ir atbildīgi.

Svins2: Kādi labi kolēģi jūs esat! Jūs tikko nosaucāt personīgās higiēnas noteikumus.

Svins1: Vai jūs ievērojat šos noteikumus?

Skolēni ir atbildīgi.

Svins2: Tagad mēs to pārbaudīsim.

Mīklu veidošana.

Svins1: Gluds, smaržīgs, mazgā tīru

Ir nepieciešams, lai ikvienam būtu ... (ziepes)

Svins2: Kaulu atpakaļ, saru uz vēdera,

Es uzlēcu uz palisādes

Es izsitu visus netīrumus. (zobu kucēns)

Svins1: Tik daudz kā divdesmit zobu

Cirtas un mežģīnes.

Un zem katra zoba

Ieklājiet matus pēc kārtas. (matu suka)

Svins2: Guļ man kabatā un skatās

Es rēcu, raudu un netīros.

No rīta viņiem līs asaras,

Par degunu neaizmirsīšu. (Kabatlakats)

Svins1: Labi padarīts. Visas mīklas tika uzminētas.

Svins2:Ikvienam jāievēro personīgās higiēnas noteikumi. Ne tikai cilvēki, bet arī dzīvnieki.

Dzejolis "Mums jābūt, mums jāmazgājas no rītiem un vakaros!"

Svins1: Tagad jūs esat redzējis, kā izskatās veselīgs cilvēks.

Svins2: Viņš ir glīts, smaidīgs, apmierināts ar dzīvi.

Svins1: Bet dažreiz tas ir pilnīgi pretējs.

Pasakas "Kolobok jaunā veidā" scenārijs

Lasītājs: Vectēvs un sieviete dzīvoja pasakā,

Mēs daudzus gadus dzīvojām kopā

Novecojuši, saslimuši

Pagātnes spēki ir pazuduši!

Aizmirstiet par pasūtījumu

Mājā ir netīrumi un putekļi,

Grīda nav mazgāta, trauki arī

Šī ir mikrobu patversme.

Un mikrobiem tas ir vajadzīgs

Netīrumi viņiem ir viņu vide,

Slimību nesējiem

Šeit dzīvot ir tikai skaistums.

Muša lidoja pa logu

Un buzzes ar prieku:

Lidot: Es palikšu ilgi

Es dzīvošu un nedzīvošu!

Lasītājs:Tikmēr mūsu vecmāmiņa,

Saskrāpēts gar dibenu

Un dārgajam vectēvam

Es cepu piparkūku vīriņu.

Sieviete:Vectēvs un vectēvs!

Vai nav pienācis laiks mums ieturēt pusdienas?

Es cepu bulciņu

Viņam ir rožaina puse

Tas atdziest uz loga

Jā, mēs gaidam galdu !!!

Lasītājs: Mūsu vīrs ar piparkūkām atdziest

Skatījās apkārt mājai:

Kolobok:Ak, kur es esmu beidzies?

Kas ir šis sabrukums?

Putekļi, nemazgāti trauki,

Uz galda drupatas jūra

Jā, muša joprojām lido

Vai tuvojas man.

Lasītājs: Nobijies bulciņa

Un viņš aizbēga:

Kolobok:Es labāk dodos uz blīvo mežu

Nekā dubļos es pazudīšu.

Lasītājs: Nogulāju ceļu

Un zvērs skrien uz priekšu

Vilna spīd saulē

Un kāds glīts izskats.

Zaķis:Kolobok, sveiks, sveiks!

Es ēdīšu tevi pusdienās!

Tikai jokojot, es neēdīšu!

Kādu ziņu jūs nesat?

Kolobok:Es pametu savus vecvecākus!

Es nevēlos dzīvot ar viņiem!

Viņi atšķaidīja mikrobus

Māja ir netīra un putekļaina

Jā mušu zvērs

Kā es varu būt tagad?

Zaķis:Eh, muļķīgais piparkūku vīrs,

Jūs labāk viņiem palīdzat.

Kolobok:Nemāci mani, slīpi

Pats par sevi, kāds tīrs!

Lasītājs: Piparkūku vīrs velmēts,

Un vilks dodas uz priekšu

Tīrs, apgriezts, skaists

Modes cepurē uz kakla skrūves.

Vilks:Kolobok, kur tu steidzies?

Vai jūs veltīsit problēmas būtībai?

Kolobok:Es pametu savus vecvecākus!

Es negribēju dzīvot ar viņiem!

Mājā ir netīrumi un putekļi,

Man tāda māja nav vajadzīga!

Zaķis mani apkaunoja

Es domāju, ka jūs pats nedzīvojāt dubļos?

Vilks:Jūs tiešām esat slinks

Palīdzi tur, kur tu dzīvo!

Kolobok:Nemāciet man vilku

Vai jūs baidāties sevi netīrīt?

Un lapsa viņu satikt

Pasakā jūs satiekat tikai šo.

Vilna deg saulē

Viss mirdz

Un gailene ir balta zobaina

Jauki smaida.

Lapsa:Kas mežā es redzu

Kur tu esi, nāc tuvāk.

Pastāsti man par nepatikšanām

Varbūt es varu jums palīdzēt?

Kolobok:Es pametu savus vecvecākus!

Es negribēju dzīvot ar viņiem!

Mājā ir netīrumi un putekļi,

Man tāda māja nav vajadzīga!

Zaķis mani apkaunoja

Vilks mācīja ar padomu.

Lapsa:Ak, un es tevi ēst

Jā, man ir žēl veco cilvēku

Pats, ar ko jūs viņiem palīdzējāt?

Un tu bēdz.

Parādi man šo māju

Nu, es jūs vēlāk ēdīšu ...

Lasītājs: Piparkūku vīrs apgriezās

Jā ar Lizu pārim

Viņi ieradās veco ļaužu mājā,

Lai sakoptu.

Un ārpus mājas ir troksnis

Jā, darbs rit pilnā sparā.

Zaķis un vilks slaucīt putekļus,

Viņi noņem netīrumus, mazgā tos, berzē.

Cilvēks ar piparkūkām palīdz

Un lapsa darbojas,

Drīz, drīz tajā mājā

Visas grīdas bija spīdīgas.

Lidsa to nepieņēma

Es nolēmu aizstāvēt māju,

Viņi izdzina viņu pa logu:

Lapsa:Lidot tālu prom

Tagad neejiet netālu no šīs mājas

Un ņem mikrobus

Palieciet ar viņiem!

Lasītājs:Tad sieviete un vectēvs ieradās laikā:

Vectēvs:Kas tas ir, baba!

Sieviete:Kas tas ir, vectēvs?

Vectēvs:Mūsu māja spīd ar tīrību

Sieviete:Ak, kāds brīnišķīgs skats!

Vectēvs: Pat kaites mazinājās

Sieviete: Un slimību vairs nav!

Kolobok:Dārgā sieviete un vectēvs

Šie dzīvnieki palīdzēja ...

Ikviens mežā to zina

No baktērijām - gaidiet nepatikšanas!

Tīrība ir veselības atslēga!

Es to zinu tagad.

Es palīdzēšu mājā

Sargājiet tīrību!

Svins2: Lūk, kas var notikt ar tiem, kuri neievēro labu personīgo higiēnu.

Svins1: Mūsu brīnišķīgie svētki tuvojas beigām. Mēģināsim kopā formulēt veselīga dzīvesveida noteikumus.

Skolēni pauž savu viedokli, vadītāji palīdz. Tālāk mēs atkārtojam veselīga dzīvesveida noteikumus.

    uzturēt tīru ķermeni, mājas un apģērbu;

    ēst pareizi;

    ievērojiet ikdienas rutīnu;

    rūdījums;

    pārvietoties vairāk.

Svins1: Puiši, vai jūs domājat mūsu brīvdienas beigt ar jautriem bērnu vingrinājumiem?

Muzikāla uzlāde

Apkopojot

Pārdomas

Informācijas avoti:

https://nsportal.ru/nachalnaya-shkola/vospitatelnaya-rabota/2017/06/26/interaktivnaya-igra-chistota-zalog

MAS (C) OU "Karasul special (korekcija)

internātskola "

Apkopots un veikts:

Pedagogs: Khokholkova I.V.

Izglītības stunda:

Ceļojumi uz valsti "VESELĪBA"

    Veidojiet attieksmi pret veselīgu dzīvesveidu

    Veidot stabilu viedokli par smēķēšanas, alkohola, narkotiku bīstamību.

    Izkopt cieņu pret savu un citu veselību;

    Paplašināt un sistematizēt studentu zināšanas par personīgo higiēnu; pareizi orientēt skolēnus uztura jautājumos;

    Attīstīt skolēnu radošo iniciatīvu un organizatoriskās prasmes; patstāvīga darba un darba grupās prasmes;

    Nostiprināt un uzlabot morālo un gribasspēku prasmes un iemaņas - kolektīvismu, disciplīnu, atbildības sajūtu par savu komandu.

Aprīkojums:

    Bērnu darbu izstāde: Es esmu par veselīgu dzīvesveidu "

    Ekrāns, klēpjdators, projektors, prezentācija.

    Emblēmas komandām: "Spēcīgs", "Liels"

    Kartes ir mīklas kapteiņiem.

    Zieds - septiņu ziedu

    Akmens, uzraksti:

    Dzeriet, smēķējiet un izklaidējieties

Sportojiet mazāk!


    Izvēlieties veselīgu dzīvi!

    2 statīvi, 4 stīpas, 2 bumbiņas, 2 grozi, kārtis (vingrinājumu veids), 2 lecamauklas, 2 tenisa raketes, 2 mugursomas,

2 soliņi, 2 komplekti - SPORT

Sagatavošanas darbs:

    Zīmējumu konkurss: "Veselīgs prāts veselīgā ķermenī"

    Emblēmu, medaļu izgatavošana komandām.

Patstāvīgais darbs:

Skorobogatova Nadia - iesaistieties izziņas darbībā ar papildu jautājumiem.

Kvesko Maksim, Lyzhina Lena - turpināt mācīt skaidri un konsekventi atbildēt uz jautājumu.

    Attīstīt runu, domāšanu, atmiņu.

Voronov Yura, Dyuryagin Kolya - piedāvā sagatavot visu nepieciešamo sporta aprīkojumu.

    Veiciniet atbildības sajūtu par uzticēto uzdevumu.

PASĀKUMA PROCESS:

Skan dziesma "Ja tu gāji kopā ar draugu"

Bērni (tūristi) ieiet zālē.

Sveiki puiši!
Zēni un meitenes.
Es priecājos redzēt jūs visus.
Šī diena un šī stunda.
Mēs šodien esam ar jums.
Dosimies ceļojumā
Un ceļš uz valsti "Veselība"
Mēs to noteikti atradīsim.

  • Apstāšanās: "Gribu zināt visu"

Pedagogs: Puiši, es vēlētos sākt mūsu tikšanos ar līdzību:

Cilvēks dzīvoja vienā mājā. Kopā ar viņu dzīvoja sieva, meita - jau pieauguša meitene un vecāka gadagājuma māte. Kādu vakara vēlu, kad visi mājsaimniecības locekļi jau bija devušies gulēt, kāds klauvēja pie durvīm. Īpašnieks piecēlās un atvēra durvis.

Uz sliekšņa bija trīs. "Kāds ir tavs vārds?" vīrietis jautāja. Viņi atbildēja viņam: "Mūs sauc par veselību, bagātību un mīlestību, ļaujiet mums jūsu mājā." Vīrietis domāja par to. "Jūs zināt," viņš teica, "mums mājā ir tikai viena brīva vieta, un trīs no jums ir. Es iešu un konsultēšos ar radiem, kurus no jums mēs varam pieņemt mūsu mājā."

Meita piedāvāja ielaist Mīlestību

sieva - Bagātība.

Un māte lūdza ielaist veselību.

Ko jūs, puiši, iesakāt, kuru vīrietim vajadzētu ielaist savā mājā?

Pirms sniegt padomu, iesaku atrisināt mīklu:

Kas ir visdārgākā lieta pasaulē?

(bērnu atbildes)

Kā jūs, puiši, domājat, ka veselība ir?

(bērnu atbildes)

Veselība ir pilnīgas fiziskās, garīgās un sociālās labklājības stāvoklis, ne tikai slimības neesamība.

    Apstāšanās: "Slikti ieradumi"

Svarīga veselīga dzīvesveida saite ir slikto ieradumu novēršana:

    Ko jūs, puiši, domājat, kādi ieradumi tiks apspriesti?

  • alkohola lietošana

    narkotikas

Šie veselības traucējumi ir daudzu slimību cēlonis, krasi samazina paredzamo dzīves ilgumu, darba spējas un nelabvēlīgi ietekmē jaunākās paaudzes veselību.

    Kāds ir visizplatītākais sliktais ieradums mūsu skolā?

  • Smēķēšana ir visizplatītākais sliktais cilvēka ieradums, kas izraisa atkarību no nikotīna, kas nelabvēlīgi ietekmē cilvēka ķermeni un noved pie daudzām slimībām.

    Sekas: slaidrāde ir kaitīga veselībai.

Es iesaku jums klausīties informāciju par mūsdienu pasaules sliktajiem ieradumiem

TELEMĀNIJA

Cilvēks kļuva par šīs "kastes" vergu

Kaitējums tiek nodarīts gan fiziskajai, gan garīgajai veselībai:

Aptaukošanās, sirds un asinsvadu sistēmas slimības.

Zinātnieki uzskata, ka televīzija var izprovocēt neatbilstošu rīcību.

Internets ir atkarība

Ārsti runā par interneta bīstamību.

Fizisku kaitējumu veselībai rada starojums, ilga sēdēšana vienā pozīcijā. Psiholoģiskais kaitējums.

TELEFONOMIKA

Mikroviļņu starojums var apdraudēt smadzeņu šūnas.

Ir jāierobežo telefona lietošanas laiks!

    Apstāšanās: "Es glābšu veselību, es palīdzu sev"

Veselīgas ēšanas pasaule

"Koku atbalsta tās saknes, bet cilvēku - ar pārtiku"

Azerbaidžāņu sakāmvārds

Cilvēka ķermenis ir sarežģīts mehānisms, un, tāpat kā jebkuram citam mehānismam, darbam ir nepieciešama degviela.

Ēdiens, ko mēs ēdam, kalpo tam kā degviela: tas satur barības vielas, no kurām mūsu ķermenis saņem enerģiju dzīvībai, kā arī veido jaunas šūnas un audus.

    Jums jāēd apmēram 4 reizes dienā.

Neuzņemieties prom!

Saldumi, konditorejas izstrādājumi, cukurs, čipsi utt.

Būtiskas barības vielas

Lai ķermenis darbotos normāli, uzturam jābūt

daudzveidīgs:

pārtikā jāsatur viss nepieciešamais

barības vielas.

Apmēram pusei no visiem ēdieniem dienā jābūt ogļhidrātiem

    (maize, graudaugi, kartupeļi, dārzeņi, garšaugi);

Trešajai ikdienas uztura daļai vajadzētu būt

    (gaļa, zivis, piens, olas);

Sestā daļa - tauki

    (sviests, margarīns);

Pārtikā jābūt vitamīniem

(visu veidu augļi), minerālsāļi, šķiedrvielas, ūdens

    Katrs ēdiena veids ir noderīgs savā veidā.

Ir ļoti svarīgi, lai mēs patērētu visus nepieciešamos pārtikas produktus pareizajā proporcijā.

Personīgā higiēna ir svarīga veselīga dzīvesveida sastāvdaļa.

    Cik reizes dienā vajadzētu tīrīt zobus un mēli?

    Cik bieži vajadzētu mazgāt ķermeni? seja, rokas, kakls, kājas?

    Kā jums vajadzētu rūpēties par savām rokām? aiz nagiem?

    Paskaidrojiet, kā rūpēties par matiem?

    Kādai vajadzētu būt drēbēm un apaviem?

    Apstāšanās: "SPORTS"

Fiziskā aktivitāte

Veselība, izturība, veiklība
Šeit ir sporta ugunīgais testaments
Parādīsim savu draudzību, drosmi
Sveiki, jautri sākas!

    Žūrijas prezentācija.

Žūrija novērtēs jūsu progresu.

Ļaujiet žūrijai cīnīties visu cīņas gaitu

Trace bez kļūdas

Kurš būs draudzīgāks

Tas uzvarēs.

Uz burvju zemi
Es gribu uzaicināt visus
Veselības receptes,
Nokļūt tur ar jums.
Bet ceļš nav viegls
No aiz katra krūma
Vai kāds var parādīties
Jums būs jācīnās ar viņu,
Jo pirms ceļa,
Nedaudz uzsildiet
Vajag sevi nosaukt
Un kliedz savu devīzi.

APSVEIKUMI.

    Zdorovyachek komandas kapteinis: Laipni lūdzam komandā ...
    Visi komandas dalībnieki: "Zdorovyachek"
    Mēs nolēmām nekad neslimot
    Neesi slims? Jums tas jāprot.
    Kapteinis: Mūsu devīze ir ...
    Visi Zdorovyachok komandas locekļi:

    "Veselā ķermenī vesels prāts".

Komandas kapteinis "Krepysh: Sveicieni no komandas ...
Visi komandas locekļi: "Stipri".
Kļūsti vesels, veikls, stiprs!
Kļūsti izturīgs un precīzs.
Kapteinis: Mūsu devīze ir ...
Visi komandas "Krepysh" dalībnieki:

"Ja jūs vēlaties būt veselīgs, rūdiet sevi"

KAPTEINU KONKURSS.

Skolotājs aicina kapteiņus izvilkt karti ar mīklu, nolasīt mīklas.

    Kurš mani uzķers uz ledus?
    Mēs skrienam sacensībās.
    Un mani pārvadā nevis zirgi,
    Un spīdīgi ...
    (Slidas).

    Koka divi zirgi
    Kalnā viņi mani nes.
    Man rokās ir divi nūjas
    Bet es zirgus nepārspēru, man par viņiem žēl.
    Un, lai paātrinātu skrējienu
    Es pieskāros sniegam ar savām nūjām.

Kapteinis, kurš izvilka un uzminēja pirmo mīklu, tiek uzaicināts simulēt slidotāja skrējienu uz mūziku, kapteinis, kurš uzminēja otro mīklu, ir slēpotāja skrējiens.

Pedagogs:

Nu, draugi, pasteidzieties uz priekšu!
Veselības valsts gaida mūs visus.
Kāds mūs šeit satiek

Un aicina jūs uz savu salu

    Sala: "veselīgāka"

(veselības zieds)

1. Jūs to nevarat iegādāties par naudu. (Veselība)

2. Kādas barības vielas ir vajadzīgas mūsu ķermenim?

(olbaltumvielas, tauki, ogļhidrāti, vitamīni, minerāli, šķiedrvielas, ūdens)

3. Kāpēc cilvēki smēķē?

(no ziņkārības, lai uzņēmums šķistu nobriedis, lai zaudētu svaru, viņi uzskata, ka reklāmas ietekmes dēļ tas ir modē)

4. Kādi ir pārtikas produkti, kurus nevajadzētu aizdzīt?

(šķīstošie maisiņi, čipsi, gāzētie dzērieni, saldumi, smalkmaizītes utt.)

5. Kāpēc ir jāievēro personīgās higiēnas noteikumi?

(personīgā higiēna nodrošina veselīgu dzīvesveidu, bez veselības problēmām)

6. telefona atkarīgais - kas tas ir?

Visi: Turpiniet seno teicienu:

"Veselā ķermenī veselīgs prāts")

"Rūpējies par savu veselību"

Ksenija P.

Mēs esam dzimuši ilgi dzīvot:
Skumt un dziedāt, smieties un mīlēt.
Bet lai visi sapņi būtu iespējami,
Mums visiem jāsaglabā veselība.

Maksims K.
Pajautājiet sev: vai esat gatavs darbam -
Aktīvi pārvietoties un ēst un dzert mērenībā?
Izmet cigareti? Izmest muca?
Un tas ir vienīgais veids, kā saglabāt veselību.

Olya H
Apskatiet apkārtni: skaista daba
Viņš aicina mūs dzīvot kopā ar viņu mierā.
Dod man savu roku, draugs! Palīdzēsim jums
Saglabājiet planētas veselību.

Pedagogs:

Nu, ejam, draugi,
Mēs nevaram kavēties!
Ak! akmens ceļā,
Mums tas ir jāiziet cauri.

Uz 2 ceļiem ir dakša,

Izvēlieties savu ceļa draugu!

    Dzeriet, smēķējiet un izklaidējieties

Sportojiet mazāk!

    Atsakies no sliktiem ieradumiem, mans draugs,
    Izvēlieties veselīgu dzīvi!

    Sala: "Sports"

    Relejs "Krustojums"

    Pēc signāla spēlētāji sāk šķērsot otru banku ar divu stīpu palīdzību (pārbīdot tos uz priekšu un izmantojot tos kā izciļņus, līdz rotācijas statīvam), skrien ap leti, atgriežas un dod divus stīpiņas nākamajam dalībniekam.

    Relejs "Bumba grozā"

Dalībnieki skrien līdz līnijai ar bumbu rokās un izdara vienu metienu pa grozu (to tur komandas kapteinis). Uzvarētāja ir komanda, kas gūs vairāk vārtus un ātrāk.

    Šķēršļu skrējiena stafete

Katrs komandas loceklis skrien uz norādīto līniju un ņem karti, kurā norādīts vingrinājuma veids:

    10 lecamaukla.

    push-ups 10 reizes.

    tupus 10 reizes.

    pakaļdzīšanās tenisa raketei 10 reizes,

    lekt vietā -10 reizes.

    sitot bumbu uz grīdas - 10 reizes

Pēc vingrinājuma pabeigšanas viņš skrien pie savas komandas un nodod nūju nākamajam dalībniekam.

    Relejs "Tūristu taka"

Pirmais dalībnieks uzliek mugursomu un skrien gar solu. Viņš apstājas, noliek somu uz kājām - lec apkārt letei uz sola. Viņš noņem somu, aizskrien pie komandas - nodod nūju nākamajam spēlētājam.

    Relejs "Kurš ir ātrāks"

Man nav laika saslimt, draugi,
Es spēlēju futbolu, hokeju.
Un es ļoti lepojos ar sevi
Kas man dod veselību ...
(Sports)

“Kurš ātrāk savāc kubus un veido vārdu“ sports ”.

REFLIX:

    Spēle: "Dzīvā cepure"

Beisbola cepure tiek nodota aplī. Bērns izsaka savu viedokli par aktivitāti (ceļojumu)

Žūrijas vārds:

Šodien visi krāšņi sarūgtināja,
Un visi varēja sasniegt finiša līniju.

Mums ir jāmaksā par labu garastāvokli,
Jums izdevās atrast spēku sevī.
Ar to mēs jūs sirsnīgi apsveicam,

Mēs ceram, ka ne pēdējo reizi
Mēs piešķiram šīs balvas,
Jūsu izturībai, veiklībai un atjautībai!

Apbalvošana: (medaļas)

Pedagogs:

Mums žēl dalīties ar jums,

Bet ir pienācis laiks atvadīties

Ardievu, nevajag skumt

Un jūs esat draugi ar sportu.

Teiksim kopā skaļi:

"Veselā ķermenī vesels prāts!"

Lietotas grāmatas.

    Alkohols un veselība.

Tjumeņa 2006

    Veselīga uztura noslēpumi (brošūra)

    V.A. Gerasimova klases stunda bez piepūles

Maskava 2002

    Hurrā, fiziskā izglītība !: Mācību grāmata. Skolēniem 2-4kl. E.N. Ļitvinovs, G.I. Pogadajevs, T.Ju. Toročkova, R. Ya. Šitova. - 4. izdevums - M .: Izglītība, 2000. gads.

Smolyakova Nadezhda Vladimirovna, korekcijas internātskolas skolotāja, KGKOU SHI Nr. 10.

Īstenošanas forma: Kolektīvs - radošs darbs.

Mērķis: veicināt apzinātas attieksmes veidošanos pret veselīgu dzīvesveidu.

Mērķi: veicināt pašcieņu, pašnovērtējumu, pārliecību par to, ka veselīgs dzīvesveids padara cilvēku brīvu un neatkarīgu, dod viņam spēku izdarīt apzinātu izvēli visā; stiprināt draudzības jūtas.Kolektīvās radošās aktivitātes radošo spēju, prasmju un iemaņu veicināšana.

Aprīkojums un piederumi: interaktīvs aprīkojums, Whatman papīrs, marķieri, līme, šķēres, bilžu komplekts par veselīgu dzīvesveidu, prezentācija.

Nodarbības gaita:

Laika organizēšana.

Krustvārdu.

Mīklas par veselību.

Jums tas jādara no rīta, - viņa dod mums sparu. (Uzlāde)

Mēs ēdam, staigājam stundām ilgi, un mēs to novērojam katru dienu ... (režīms).

Mēs ar viņu esam ļoti, ļoti draudzīgi, bieži mazgājamies dušā. (Ūdens)

- Tātad, par ko mēs šodien runāsim? (Bērnu atbildes). Par veselību.

Galvenā daļa.

Pedagogs:

Grupa ir sadalīta divās apakšgrupās (nāciet klajā savas grupas nosaukumu).

- Kā jūs jūtaties, kad esat vesels? (Labs garastāvoklis; es gribu daudz spēlēt, skriet; es gribu lasīt, rakstīt, kaut ko pastāstīt.)

- Kā jūs jūtaties slims? (Viss sāp; es gribu raudāt; es nevēlos piecelties no gultas; es negribu ēst vai dzert.)

- Kāpēc cilvēki slimo? Ko tu domā? (Visbiežāk viņi inficējas no citiem cilvēkiem.)

- Senā indiešu sakāmvārds saka: “Nav neviena drauga, kas būtu līdzvērtīgs veselībai; nav ienaidnieku, kas būtu vienāds ar slimībām. "

Padomāsim par to, kur sākas veselība? (Ar higiēnu, sportu, gaisu un veselīgu pārtiku)

1. vingrinājums ... "Veselība".

No piedāvātā teksta atlasiet veselības definīciju. (Izgrieziet un ielīmējiet uz plakāta) Mūzika tiek atskaņota. (4. papildinājums)

Veselība ir pilnīgas fiziskās, garīgās un sociālās labklājības stāvoklis.

Veselība - slimību un fizisku defektu neesamība.

Veselība ir tad, kad cilvēks ir laimīgs.

Veselība - tas ir tad, kad nekas nesāp.

Veselība - kad cilvēks ir jautrs, dzīvespriecīgs, jautrs, enerģisks.

Veselība - kad cilvēks ēd labi.

Pedagogs:

- No kā ir atkarīga cilvēku veselība? (Bērnu atbildes.) (Sekojiet ikdienas rutīnai. Vingrojiet no rīta. Ēdiet veselīgu pārtiku. Stipriniet imūnsistēmu. Daudz pārvietojieties. Nomazgājiet rokas vairākas reizes dienā. Zobus tīriet divas reizes dienā.)

J: - Kas, jūsuprāt, ir ļoti svarīgs, lai saglabātu savu veselību?

Bērnu atbildes. (No spējas izvairīties no saskares ar slimu cilvēku. No spējas ievērot veselīgu dzīvesveidu. No spējas palīdzēt sev un citiem.)

J: Kas ietekmē cilvēku veselību. (Bērnu atbildes) (Atbilstība ikdienas režīmam, sporta nodarbību veikšana, pareiza uztura).

2. uzdevums. Paradumi. (Izgrieziet attēlus un izveidojiet kolāžu)

Tiek atskaņota mūzika

1 grupa, lai izvēlētos sliktos ieradumus

2 grupas, lai izvēlētos labus ieradumus

Fiziskā minūte.

"Vingrinājums" (bērni stāv aplī un veic pagriezienus, veicot vingrinājumu.

J: - Esiet uzlādēts! Es iesaku katram no jums tagad parādīt vienu vingrinājumu no viņa rīta vingrinājumiem, ko viņš, protams, godīgi dara katru rītu. Vingrinājumi nav jāatkārto.

Atskan mūzika, puiši pēc kārtas demonstrē vingrinājumus, pārējie atkārto un izpilda demonstrētos vingrinājumus.

J: - viens no veselīga dzīvesveida faktoriem ir pareiza uztura.

3. uzdevums. "Veselīgas pusdienas."

Tiek atskaņota mūzika

No piedāvātajām bildēm izgrieziet un sastādiet trauku recepti no veselīgiem produktiem un pamatojiet savu atbildi.

J: - Sports ir vēl viens veselības faktors.

4. uzdevums « Sporta veidi ".Skan mūzika "Ja vēlaties būt vesels".

Vienā grupā tiek parādīta uz kartes norādītā sporta veida pantomīma, otra uzmin, kāds sporta veids tika parādīts.

- šautenes šaušana; skriešana;

- tāllēkšana; distanču slēpošana.

Pedagogs: Labi padarīts, viņi tika galā ar uzdevumu. Tagad apkoposim. Mēs karinām plakātus. (Diskusija)

J: "Sveiks!" mēs sakām, kad satiekamies viens ar otru, novēlot, pirmkārt, veselību un tikai tad visu pārējo. Veselība ir nenovērtējama bagātība. Mēs varam iegādāties jaunu uzvalku, jaunu kleitu, bet ar naudu nevar nopirkt veselību. Ir ļoti svarīgi to atcerēties un rūpēties par viņu. Pārāk bieži slikti ieradumi dzīvo blakus cilvēkam: tas ir neracionāls uzturs, neveselīgs dzīvesveids, smēķēšana, alkohols, narkotikas.

Kā teica romiešu dzejnieks Juvenāls: “Prātam jābūt veselīgam veselā ķermenī”. (3. slaids).

- Puiši! Veselība vienmēr ir uztraukusies visus cilvēkus. Viņi nodeva savu pieredzi, kā saglabāt veselību no paaudzes paaudzē. Par veselību ir daudz sakāmvārdu, atcerēsimies. (Bērnu atbildes).

Veselīgi - viss ir lieliski. Par veselību nav cenas. Jūs nevarat iegādāties veselību.

Rūpējieties par savu kleitu un veselību jau no mazotnes. Veselība ir visvērtīgākā lieta, veselība ir vērtīgāka nekā bagātība.

Darbs ir veselība, slinkums ir slimība.

- Tagad es redzu, ka jūs esat veseli puiši. Un, lai saglabātu savu veselību, jums jāvada veselīgs dzīvesveids.

- Kāpēc veselība ir visvērtīgākā dāvana cilvēkam?

- Kāpēc ir slikti slimot?

- Kas jums palīdzēs saglabāt veselību?

J: mūsu stundas beigās es aicinu jūs izlasīt un iegaumēt “Veselības saglabāšanas desmit zelta likumus”, kas palīdzēs jums saglabāt jūsu veselību.

Piezīme “Desmit “zelta” veselības saglabāšanas noteikumi ”. (8. pielikums)

  1. Ievērojiet ikdienas gaitas!
  2. Pievērsiet vairāk uzmanības pārtikai!
  3. Pārvietojieties vairāk!
  4. Gulēt vēsā telpā!
  5. Neizdzēš dusmas sevī, ļauj tai izcelties!
  6. Pastāvīgi iesaistieties intelektuālā darbībā!
  7. Dodieties prom no nevēlēšanās un blūza!
  8. Reaģējiet uz visām ķermeņa izpausmēm!
  9. Centieties gūt pēc iespējas vairāk pozitīvu emociju!
  10. Novēl tikai labu sev un citiem!

Izmantotās literatūras saraksts

  1. 1000 mīklas. Populārs ceļvedis vecākiem un pedagogiem. Komp. N.V. Elkina. - Jaroslavļa: 1997. gads.
  2. Tava veselība. Ķermeņa stiprināšana. Zaicev G.K., Zaitsev A.G. - SPb .: 1998. gads.

Interneta resursi.

Mūzika uzdevumu izpildei. - http://muz-color.ru/?s\u003dKukarela

Mūzika fiziskām minūtēm - http://m.muzofon.tv/search

Mīklas un sakāmvārdi par veselību - http://lecheniedetej.ru/zozh/zagadki-poslovicy-pro-zdorove.html

Atskaņojuma dziesma “Ja vēlaties būt veselīga” - http://muz-color.ru/?s

Ir jautājumi

Ziņot par typo

Teksts, kas jānosūta mūsu redaktoriem: