Profesia Turner: exemplu (exemplu) CV. CV Turner Muncitor Carusel Job Turner CV

Un CV personal poate fi considerat pe bună dreptate o carte de vizită pentru angajare.

Un CV este o scurtă prezentare scrisă a propriei persoane. Tocmai de la intocmirea CV-ului se efectueaza cautarea locului de munca. Și cât de rapidă și de succes se va dovedi această căutare a fi dependentă în mare măsură de calitatea CV-ului.
În ce puncte ar trebui să constea un CV? O listă orientativă:
Numele complet. Poate fi plasat ca antet.

Experienţă. Lista începe cu ultimul loc de muncă. Este necesar să se indice postul și atribuțiile de îndeplinit.

Educaţie. Instituție de învățământ, data absolvirii, specialitatea primită.
Educație suplimentară primită. Diverse cursuri, seminarii, traininguri.
Abilitățile tale profesionale.

Informații suplimentare. Vârsta dvs., starea civilă etc.
Informatii de contact. Adresa, telefon, e-mail.

Salariul dorit poate fi specificat in cazul in care evident doriti sa scapati de oferte nefavorabile. În alte cazuri, acest lucru nu este recomandat.

Un CV bun poate servi drept pretext pentru organizarea unei întâlniri personale cu un potențial angajator sau cu reprezentantul său de încredere, dar totuși nu garantează că vei obține jobul dorit.

Când scrieți un CV, ar trebui să urmăriți obiectivul - prin toate mijloacele obțineți ca cititorul CV-ului dvs. să dorească să vă întâlniți personal.

Când scrieți un CV, ar trebui să acordați atenție următoarelor puncte.
CV-ul nu ar trebui să fie prea lung. Informațiile neimportante pot fi omise.
Nu este necesar să se indice informații care nu au legătură cu cazul (aspect, imobil, hobby-uri).

Nu minți în CV-ul tău, adevărul va ieși la suprafață mai devreme sau mai târziu.

Nu este nevoie să scrieți un CV pentru toate ocaziile. Nu includeți informații care nu au legătură cu un anumit loc de muncă.

CV-ul trebuie realizat pe baza standardelor de afaceri: pagini albe, tipărire neagră de dimensiune medie, separare vizuală a blocurilor individuale de informații. Nu utilizați monograme, hârtie colorată sau imagini.
Nu te grăbi cu cv-ul tău, dedică cel puțin 2-3 ore acestei activități. Alegeți cel mai bun model de scriere, evidențiați cuvintele cheie, realizările și avantajele față de ceilalți candidați.

De exemplu, luați în considerare un turner de carusel de CV

Stepanov Stepan Stepanovici, născut în 1972.
Experienta in munca 11 ani. Experimentați roboți pe mașini-unelte: 1K62, 16K20, DIP300, 16D20, curent-carusel. Din 2000 până în ziua de azi, am lucrat la Uzina de trăsuri din Harkov ca strunjător de carusel de clasa a 5-a, repararea seturilor de roți.

Învățământ secundar de specialitate. În 1999 a absolvit VPU-27, Kupyansk, regiunea Harkov, specializarea ca sudor mecanic-electric de categoria a 2-a. Nu există educație suplimentară.

Abilități profesionale: lucru îndelungat cu metale inoxidabile și alte metale neferoase.

Informatii suplimentare: singur, pregatit pentru calatorii de afaceri, are permis de conducere.

Un strungar este un specialist calificat care se ocupa de prelucrarea metalelor folosind echipamente specializate. Acest specialist este solicitat în domeniul industrial, poate lucra la fabrici pentru producția de mașini, nave, instrumente etc.

Cerințe Turner

Pentru a lucra în această specialitate, este suficient să obții studii medii la o facultate sau o școală tehnică. În același timp, trebuie să înțelegeți documentele de desen, să puteți lucra la diverse echipamente de strunjire, inclusiv instalații moderne automatizate. Cunoașterea tehnologiei de prelucrare a diferitelor piese metalice pe echipamente de strunjire este o cerință obligatorie pentru această calificare.

Angajatorii fac alte cerințe față de acest profesionist - atenție, reacție bună și un ochi excelent, precum și forță fizică și rezistență. În cele mai multe cazuri, reprezentanții sexului mai puternic lucrează în această specialitate.

Îndatoririle unui strungar

Principalele responsabilități ale acestui specialist includ următoarele:

  1. Efectuarea de operațiuni pentru prelucrarea produselor metalice și a pieselor de prelucrat (tăiere, strunjire exterioară, găurire, finisare a piesei de prelucrat etc.).
  2. Lucrul cu diverse modificări ale echipamentelor de strunjire.
  3. Managementul personalului și controlul activităților acestora.
  4. Monitorizarea funcționării corecte a echipamentelor de strunjire, identificarea la timp a defecțiunilor.
  5. Dacă este necesar - pregătirea documentației de raportare.

Informații suplimentare despre solicitant

Un strungar este un profesionist care poate lucra în întreprinderi publice și private. Multe fabrici angajează astfel de specialiști fără experiență de muncă, imediat după absolvire. Pe măsură ce stăpâniți profesia și practicați, vă puteți îmbunătăți calificările, ceea ce vă va permite să vă creșteți salariul. Nivelul salariului depinde de vechimea în muncă și de orașul în care lucrați.

Ai întrebări?

Raportați o greșeală de scriere