Logopēdijas nodarbība vidējā grupā, mājdzīvnieki. Logopēdiskās nodarbības "Mājdzīvnieki vingrinājumi valodai Mājdzīvnieki vidējā grupa

Tēma: Mājdzīvnieki

skolotāju logopēdu logopēdijas centrs DNZ \u200b\u200bNr. 98, Mariupol

mērķis: uzlabot bērnu zināšanas par mājdzīvniekiem un viņu mazuļiem. Daudzskaitļa vārdu veidošana mazuļiem. Genitīvs daudzskaitlis skaitlis, piederošie īpašības vārdi, lietvārda "kaķis" deklinācija gadījumos.attīstība, smalkās motorikas, redzes uztvere. Spēja izteikt dažādas emocijas.

Iekārtas : objektu attēli, kas attēlo mājdzīvniekus un viņu mazuļus, izgriezti attēli D / Un "Uzmini, kas tas ir?", "Atrodi mājdzīvniekus." Kam aste? "," Kuru purns? " Puzles.

Nodarbības gaita

Bērni stāv aplī un saka runu.

Šeit jūs varat brīnīties, jokot un kļūdīties.

Spēlējiet, izklaidējieties un daudz iemācieties.

1. Kāds ir mans noskaņojums? Bērni izvēlas piemērotu

kartes un ielieciet uz drukāšanas audekla.

2.Gimnastika acīm. Liec acis mirgot.

Mēs aizveram acis, un tagad mēs atpūšamies

Mēs lēnām ieelpojam un devāmies uz vietu.

Un atkal izelpojot

3. Spēle "Kurš apsēdīsies?" Bērnu vārdus sauc par čukstiem.

4. Patskaņu skaņu atkārtošana. Patskaņu simboli ir parādīti uz tāfeles.

5. Patskaņu skaņu izruna ar atšķirīgu vokālo spēku.


6. Spēle dzirdes uzmanības veidošanai. Slap kā es.
7. Mīkla veidošana.

Zvana zvans

Viņa aizbēga no manis (GOAT)

Pļava kūst vakara drūmumā,
Kur viņu atrast? .-man-man-man ..

Un skābo krējumu un kefīru

Piens un garšīgs siers (COW)

Lai mūs uzturētu veselību

Sarkangalvīte mums dos ...

Viņš draudzējas ar īpašnieku, sargā māju (SUNS)

Dzīvo zem lieveņa, aste gredzenā.

Galloping ar krēpēm

Viņš galops ātri, skaisti (ZIRGS)

Jūs ar viņu neaizķersities

Paskaties, kā tas lec: -Un hoo.

Pūka bumba, kas lēkā deksterāli (RABBIT)

Garā auss Mīl burkānus.

Kalnos pa ielejām staigā kažoks un kaftāns. (Aita)

8. Kas kliedz kā?

9.Kur dzīvo?

Govs atrodas kūtī. Zirgs atrodas staļļos. Cūka ir cūciņā.

Suns būdā Kaza, auns kūtī.

10. "Mamma, tētis, bērni." Kādi ir viņu vārdi?

11. D / Un "Kam ir kas?" (mīklas) Izglītības ģints. lietas lietvārds

kas apzīmē mazuļu mājas vārdu. dzīvnieki.

12. D / Un "Pabeidziet teikumu."

Pie urvas pelēks gaida laupījumu ... (kaķis).

Un tagad, pat jūdzes attālumā, viņš nenonāks tuvu ... (kaķim).

Žurka ir veca, un, redzot briesmīgo ... (kaķis)

Ātri aizskrien zem mājas, lai nesatiktos ar ... (kaķis)

Tur viņš dreb un tumsā atceras ... (kaķi).

13. Mudra "Zināšanas".


Es iztaisnoju pirkstus, bet es saliecu divus

Es no tiem veidoju gredzenus un lieku pie sirds.

Un tagad es sēdēšu un mazliet elpošu.

14. D / Un "Kuru seja?" "Kam aste?"


15. D / I "Uzmini, kas tas ir?" Tiek sauktas dzīvnieku ēnas.


16. Veido stāstu "Dusmīgais zēns".

17.J / Un "Savāc attēlu". Izgrieziet attēlus, kuros attēloti mājdzīvnieki.

18. Д / И "Teremok". Bērni aizver logus tur, kur "apmetušies"

mājdzīvnieki.


19. Priekšlikumu sastādīšana darbību demonstrēšanai.

Praktiska perfektu un nepilnīgu darbības vārdu lietošana. Bērni izdara teikumus, kad viņi pabeidz aktivitātes. Piem. “Vanja dzer pienu. Vanja dzēra pienu. "

20.Д / И "Brīnišķīga soma". Bērni ar pieskārienu nosaka, kurš no dzīvniekiem atrodas somā, un tikai pēc tam tos izved.

Logopēdiskās nodarbības "Mājdzīvnieki" konspekts

Temats: Mājdzīvnieki

Mērķis: Apstākļu radīšana vārdu krājuma papildināšanai.

Uzdevumi:

uz izglītības vajadzībām :

Ideju veidošana par mājdzīvniekiem, viņu izskats un dzīvesveids;

Vārdnīcas uzlabošana un paplašināšana par tēmu "Mājdzīvnieki" (dzīvnieks, govs, zirgs, suns, kaķis, kaza, meow, miza, moo, kaimiņš, nagi, krēpes, ragi);

Mājdzīvnieku vispārinošas koncepcijas veidošana;

Pilnība gramatiskā uzbūve runa (lietvārdu veidošana ar piedēkļiem -onok, -enok, -at, -at).

uz korekcijas un attīstības mērķi :

Runas elpošanas, fonēmisko attēlojumu, vizuālās uzmanības, artikulācijas, smalko un vispārējo motoriku attīstība.

uz izglītības vajadzībām :

Intereses veidošanās par savvaļas dzīvniekiem, labvēlība, iniciatīva, atbildība, sadarbības prasmes;

Rūpes par attieksmi pret mājdzīvniekiem veicināšana.

Nodarbības gaita

Es . Organizatoriskā brīdis . [Noskaidrošanaizrunaiekšāonomatopoeja.]

Logopēds satiek bērnus pie biroja durvīm, sveic viņus un aicina visus sēdēt pie sava galda.

Logopēds. Paskatieties uz dzīvnieku figūriņām, kuras es jums parādīšu. Nosauciet dzīvniekam vārdu un pastāstiet, kā tas runā.

1. bērns. Kaķis: meow.

2. bērns. Suns: auduma suns

3. bērns. Govs: mu.

4. bērns. Zirgs: hoo.

Logopēds. Taisnība. Labi padarīts! Apsēdies.

II ... Galvenā daļa

Didaktiskā spēle "Kas dod balsi?"

Mājdzīvnieki ieradās pie mums ciemos. Bet šie dzīvnieki nedzīvo vieni, bet ar saviem mazuļiem.

Kā māte govs sauks savu bērnu? (Moo-oo-oo)

Kāds būs mazuļa vārds? (Teļš)

Kā cūkas mamma sauks mazuli? (Oink-oink)

Kāds būs kubiciņa vārds? (Sivēns)

Kā kazas mamma sauks mazuli? (Fah-ee)

Kāds būs viņas kucītes vārds? (Kazlēns)

Kā zirga mamma sauks mazuli? (Hoo hoo)

Kāds būs kubiciņa vārds? (Kumeļš)

Kā aitu mamma sauks mazuli? (Me-e-e)

Kāds būs kubiciņa vārds? (Jēra gaļa)

Kā suņa mamma sauks mazuli? (WOF WOF)

Kāds būs kubiciņa vārds? (Kucēns)

Kā kaķu mamma sauks mazuli? (Meow meow)

Kāds būs kubiciņa vārds? (Kitija)

Logopēds pēc kārtas atklāj mājdzīvnieku figūras.

Mājdzīvnieku saruna izmantojot figūras no spēles "Ganāmpulks". [Tēmas leksikas uzlabošana un paplašināšana. Dialoģiskās runas attīstība. Sagatavojieties rakstīt aprakstošus stāstus par dzīvniekiem.]

Logopēds uzliek bērnu priekšā galdiņu un ievieto tajā mājdzīvnieku figūras.

Logopēds. Apsveriet dzīvnieku figūriņas. Kuru tu atpazini? Nosauciet mammu un viņas mazuli.

Bērni rāda dzīvnieku figūriņas un nosauc tās.

1. bērns. Kaza un kazlēns.

2. bērns. Suns un kucēns.

3. bērns. Zirgs un kumeļš.

4. bērns. Govs un teļš.

Logopēds. Taisnība. Apskatīsim govi. Kāda viņa ir?

Bērni. Liela, melna. Logopēds. Kas viņai galvā?

Bērni. Ragi.

Logopēds. Tagad pastāstiet mums par zirgu. Kāda viņa ir? Kas viņai galvā?

Bērni. Tas ir liels un brūns. Viņai ir krēpes.

Logopēds. Labi. Kas jums pastāstīs par kazu? Salīdziniet viņas lielumu ar govi. Kāda viņa ir?

Bērni. Kaza ir maza, pelēka. Viņai ir arī ragi.

Logopēds. Taisnība. Tagad parunāsim par suni. Cik liels tas ir? Kas ir viņas zirgaste?

Bērni. Suns ir mazs, brūns. Viņai ir gredzenveida aste.

Logopēds. Jūs ļoti labi runājāt par dzīvniekiem, kuri atrodas mūsu aizgaldā. Šos dzīvniekus sauc par mājas dzīvniekiem, jo \u200b\u200bviņi dzīvo kopā ar cilvēku un nes viņam labumu, un cilvēks par viņiem rūpējas, rūpējas, baro un dzirdina, būvē viņiem mājokli. Vai jūs zināt, kādu labumu šie dzīvnieki dod cilvēkiem? Piemēram, govs?

Bērni. Viņa dod pienu.

Logopēds. Un kaza?

Bērni. Viņa arī dod pienu.

Logopēds. Un arī vilna un dūnas, no kurām adītas siltas blūzes, cepures un zeķes. Ko dara suns?

Bērni. Viņa apsargā savu saimnieku un māju.

Logopēds izņem un uz galda noliek objekta attēlus, kuros attēloti dažādi zirgi.

Logopēds. Taisnība. Tagad apskatiet attēlus. Jūs redzat zirgus, kas uz tiem pārvadā kravas: sienu, malku, mēslojumu. Ciematā zirgs ir ļoti nepieciešams dzīvnieks. Viņi arklu zemi un pārvadā labības uz tās.

Darbs pie 1. piezīmjdatora ... [Smalko motoriku attīstīšana.]

Logopēds izplata atvērtos uz p. 30 piezīmju grāmatiņas, noliek uz galda trauku ar krāsainiem zīmuļiem.

Logopēds. Krāsosim vienu no mājdzīvniekiem, suni un tā kubiņu. Paņemiet brūnu zīmuli un nokrāsojiet suni un kucēnu. Kāds suns un kucēns?

Bērni. Suns un kucēns ir brūni.

Logopēds. Taisnība!

Bērni veic uzdevumu.

Logopēds. Labi padarīts! Aizveriet piezīmju grāmatiņas.

Āra spēle "Teļš". [Runas koordinācija ar kustībām, mobilitātes un radošās iztēles attīstība. Stiprināsim spēju veikt lekt uz divām kājām.]

Logopēds aicina bērnus uz paklāja un piedāvā rindoties pa apli.

Boo Boo,

Esmu ragveida.

Boo Boo,

Divas lēkmes uz divām kājām kopā.

Man ir aste.

Rādīt "asti": paņemiet roku aiz muguras.

Boo Boo,

Divas lēkmes uz divām kājām kopā.

Es esmu ausī

Parādiet "ausis" no plaukstām.

Boo Boo,

Divas lēkmes uz divām kājām kopā.

Ļoti bailīgi.

Parādiet "ragus" no pirkstiem.

Boo Boo,

Divas lēkmes uz divām kājām kopā.

Es nobiedēšu

Stomp.

Boo Boo,

Divas lēkmes uz divām kājām kopā.

Es esmu muca.

"Muca".

Elpošanas vingrinājumi. [Runas elpošanas attīstība.]

Logopēds aicina bērnus piecelties taisni, nolaist rokas, mierīgi elpot, “nosūtīt gaisu vēderam” un, izelpojot, saskaitīt piecus un atpakaļ.

Vingrinājums tiek veikts 2-3 reizes.

Puzles "Mājdzīvnieki". [Vizuālās gnozes attīstība un konstruktīvā prakse. Tēmas leksikas uzlabošana un paplašināšana.]

Logopēds izplata bērniem sagrieztus attēlus - mīklas.

Logopēds. Savāc man sagatavotos izgrieztos attēlus. Kam jūs viņus redzat?

Bērni. Tie ir mājdzīvnieki.

Vingrinājums "Atkārtojiet pēc manis". [Darbs pie vārda zilbju struktūras.]

Logopēds. Šī spēle jau ir pazīstama. Jums būs jāatkārto pēc manis un jāklanās vārdi. Klausieties pirmo vārdu. Kaza.

Bērni aplaudē un izrunā pēc kārtas vārdus: "ko-za", "se-nē", "ūdens-jā".

III ... Rezultāts [Bērnu darba novērtējums.]Logopēds aicina bērnus uzskaitīt visus izpildītos uzdevumus un pēc tam novērtēt katra bērna darbu.

Logopēdiskās nodarbības par leksisko tēmu kopsavilkums
"Mājdzīvnieki"

sagatavoja: Davydova Elena Jurievna
skolotāja logopēde
Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde
bērnudārzs "Alyonka"
Ņikiforovska rajons, Tambovas apgabals, apmetne Dmitrievka

Uzdevumi:
Labošanas izglītība:
- noskaidrot un aktivizēt bērnu vārdnīcu par tēmu “Mājdzīvnieki”;
- iemācīties vingrinājumu laikā izmantot pieņēmumu u runā. "Kam ir kas?", "Kam ir kas?";
- iemācīt izglītot lietvārdu. pl. stundas no vienībām stundas caur vingrinājumu. "Viens-daudz";
- iemācīt izglītot lietvārdu. ar deminutīvi sirsnīgiem piedēkļiem - vingrinājumā “Nosauciet to sirsnīgi”.
Korekcijas un attīstības:
- pareiza domāšana, izmantojot vingrinājumus. "Savākt attēlu";
- artikulācijas aparāta muskuļu nostiprināšana.
Labojošie un izglītojošie:
- attīstīt interesi par apkārtējo pasauli
- lai iemīlētu mājdzīvniekus.

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais brīdis.

Logopēds: - Par kuru mēs šodien sarunāsimies klasē, jūs uzzināsit, uzminot mīklas.

Kāpšana pa sētu
Es dodos medībās.
Peles paslēpās savos caurumos
Es tos ilgi vēroju. (Kaķis)

Deguns ir apaļa purna,
Un iecirtīgā aste - tamborēta.
Mamma ir cūka, tētis ir cūka.
Viņš ir viņu mīļākais dēls. (Sivēns)

Uzticīgs draugs cilvēkam,
Es ļoti labprāt dzirdu katru skaņu.
Man ir lieliska smarža
Asas acis un dedzīga dzirde. (Suns)

Čempions ātrajā skriešanā
Es dažreiz braucu ar pajūgiem.
Tēvocis līgavainis mani atveda
Ūdens, siens un auzas. (Zirgs)

Izsalcis - rumpji
Syta - košļājamās
Mazi bērni
Piens dod. (Govs).

Logopēds: - Kā jūs visus šos dzīvniekus saucat vienā vārdā?
(Mājās gatavots)
Logopēds: - Tieši tā, mājas. Šodien klasē mēs runāsim par mājdzīvniekiem. Un tā, lai mūsu mēle mums to palīdzētu, mēs vingrosim mēlei.

2. Articulārā vingrošana.

Kaķis laiza pienu.
Izstiepiet no mutes "plato" mēli. Sasmalciniet mēles galu uz augšu ar "kausu" un paslēpiet mēli mutē.
Teļš iesūc pienu.
Mute ir atvērta, lūpas ir smaidāmas. Novietojiet mēles plato galu zem augšējās lūpas un noplēšiet ar klikšķi
Zirga snort.
Lūpu vibrācija.

3. Vingrinājums "Kam ir kas?"

Logopēds: mātes un viņu mazuļi ir zaudējuši viens otru. Viņi patiešām vēlas būt kopā. Pagatavosim tā, lai viņi satiktos. Bērni veic uzdevumu.
Logopēds: Tagad pārbaudīsim. Kam ir kas?

Kaķim ir kaķēns.

Zirgam ir kumeļš.

Sunim ir kucēns

Cūkai ir sivēns.

Govij ir teļš.

4. Vingrinājums "Kam ir kas?"

Logopēds: - Puiši, kuram no mājdzīvniekiem ir ragi? (Govs, auns, kaza)
Kam ir ūsas? (Trusis, suns, kaķis)
Kam ir mīkstas ķepas? (Pie kaķa)
Kam ir tesmenis? (Govs, kaza)
Kam ir deguna deguns? (Pie cūkas)

5. Vingrinājums "Viens-daudz".

Logopēds: - Tagad spēlēsim spēli “Viens - daudz”.
Kaķis - kaķi
Suns ir suns
govs - govis,
zirgs - zirgi,
aitas - aitas
kaķēns - kaķēni,
teļš - teļi.

6. Vingrinājums. "Nosauciet to laipni."

Logopēds: - Un tagad, puiši, nāciet, - viņi sirsnīgi sauc dzīvniekus.
Kaķis. Ko jūs viņu saucat sirsnīgi? (kaķēns),
suns-suns,
zirgs zirgs,
kaza-kaza,
aitas-jēra gaļa.

7. Fiziskā izglītība.

"Kitija"
Lūk, kāds ir kaķis, (Viņi staigā ar “kaķa” soli)
Apaļa seja ((sitiens ar seju)
Un uz katras pēdas (Viņi apzīmē spīles)
Spīles ir skrambas.
Visas rotaļlietas viņam - (lekt vietā)
Kubs un spole. Kaķis, piemēram, bumba, (Viņi lēkā viens pēc otra aplī) Lec ap dzīvokli.


8.Vingrinājums. "Apkopot attēlus."

Logopēds: - vāciet attēlus un nosauciet dzīvniekus, kurus saņemat. (Cūka, kaķis, auns, suns, govs, kaza)

9. Nodarbības kopsavilkums.

Logopēds: par kādiem dzīvniekiem jūs šodien runājāt klasē?
Kādus dzīvniekus sauc par mājdzīvniekiem? (Bērni atbild).
Sniedziet mājdzīvnieku piemērus.

Informācijas avoti:
http://logoped18.ru/
http://www.idealdomik.ru/yenciklopedija-poleznyh-sovetov/deti-i-roditeli/zagadki-pro-domashnih-zhivotnyh.html
logoped18.ru ›logopedist / logopedicheskiy-konspekt ...
festival.1september.ru ›raksti / 627480 /
michutka.3dn.ru ›publ / sjuzhetnye_ kartinki ... kartinki

Temats:"Mājdzīvnieki".

Mērķi:Ideju veidošana par mājdzīvniekiem, to izskatu un dzīvesveidu. Vārdnīcas uzlabošana un paplašināšana par tēmu “Mājdzīvnieki”. Vispārinošas koncepcijas veidošanās mājdzīvnieki. Runas gramatiskās struktūras uzlabošana (lietvārdu veidošana ar piedēkļiem -onok, -enok, -at, -yat). Saskaņotas runas attīstība. Vispārējo runas prasmju attīstība (skaņas izruna, pareiza balss reproducēšana, balss tembru krāsa, runas intonācijas izteiksmīgums). Vizuālās uzmanības, domāšanas, radošās iztēles, imitācijas, artikulācijas, smalko un vispārējo motoriku attīstība. Mīlestības un gādīgas attieksmes pret mājdzīvniekiem veicināšana.

Aprīkojums:Spēle "Ganāmpulks", krāsaini zīmuļi, piezīmju grāmatiņa Nr. 1 atbilstoši bērnu skaitam, priekšmetu bildes ar mājdzīvnieku attēliem, priekšmetu bildes ar zirgu attēliem.

Nodarbības gaita:

Nodarbības sākuma organizēšana.

Lūdzu, dodieties uz galda ar mājdzīvnieku figūriņām. Nosauciet dzīvniekam vārdu un pastāstiet, kā tas runā.

Labi izdarīts, pareizi. Apsēdieties savās vietās.

Saruna par mājdzīvniekiem, kuri izmanto ganāmpulka spēles figūriņas.

Apsveriet dzīvnieku figūriņas. Kuru tu atpazini? Nosauciet mammu un viņas mazuli.

Taisnība. Apskatīsim govi. Kāda viņa ir? Kas viņai galvā?

Tagad pastāstiet mums par zirgu. Kāda viņa ir? Kas viņai ir uz galvas?

Labi. Kas jums pastāstīs par kazu? Salīdziniet viņas lielumu ar govi. Kāda viņa ir?

Tagad parunāsim par suni. Cik liels tas ir? Kas ir viņas zirgaste?

Jūs ļoti labi runājāt par dzīvniekiem, kuri atrodas mūsu aizgaldā. Šos dzīvniekus sauc par mājas dzīvniekiem, jo \u200b\u200bviņi dzīvo cilvēka mājās un dod viņam labumu, un cilvēks par viņiem rūpējas, rūpējas, baro un dzirdina, viņiem būvē mājas. Vai jūs zināt, kādu labumu šie dzīvnieki dod cilvēkiem? Piemēram, govs?

Ko dara suns?

Tagad apskatiet attēlus. Jūs redzat zirgus, kas uz tiem pārvadā kravas: sienu, malku, mēslojumu. Ciematā zirgs ir ļoti nepieciešams dzīvnieks. Viņi arklu zemi un pārvadā labības uz tās.

3. Darbs piezīmjdatorā Nr. 1.

Krāsosim vienu no mājdzīvniekiem, suni un tā mazuli. Paņemiet brūnu zīmuli un nokrāsojiet suni un kucēnu. Kāds suns un kucēns?

4. Āra spēle "Teļš".

Koordinatorsun es runa ar kustību. Bērni stāv aplī.

Esmu ragveida. Parādiet "ragus" no pirkstiem.

Boo boo, divi lec uz divām kājām.

Man ir aste. Parādiet "asti". Boo boo, divi lec uz divām kājām.

Es esmu ausis, parādiet "ausis" no plaukstām.

Boo boo, divi lec uz divām kājām.

Ļoti bailīgi. Parādiet "ragus" no pirkstiem.

Boo boo, divi lec uz divām kājām.

Nobiedēt Stomp.

Boo boo, divi lec uz divām kājām.

Es esmu muca. "Muca".

5. Speciālā vingrošana vingrošanai svilpojošu skaņu radīšanai.

Vingrinājumi "Birste" un "Tilta šūpoles" tiek veikti 3-4 reizes.

6. Elpošanas vingrinājumi.

Stāviet taisni, nolaidiet rokas, mierīgi elpojiet, "sūtiet gaisu vēderam", izelpojiet, un es saskaitīšu 5.

Mēs veicam vingrinājumu 2-3 reizes.

7. Izgrieziet attēlus "Mājdzīvnieki".

Apskatiet manis sagatavotos attēlus. Kam jūs viņus redzat?

Mēģiniet salikt gabalus kopā.

8. Vingrinājums "Atkārtojiet pēc manis".

Darbs pie vārda zilbju struktūras.

Atkārtojiet pēc manis un iepļaukāt vārdus.

Ko-za, in-jā, se-but.

9. Nodarbības beigas.

Atcerēsimies, ko mēs paveicām stundā.

Jūs visi šodien strādājāt lieliski.

Nodarbības par runas attīstību bērniem vecumā no 4-5 gadiem "Mājdzīvnieki" kopsavilkums

Plotnikova Natālija Vasilievna, papildu izglītības skolotāja.
Darba vieta: MAOU DOD "Bērnu tālākizglītības centrs" Balakovo
Materiāla apraksts:Nodarbības kopsavilkums par tēmu "Mājdzīvnieki" ir paredzēts, lai bagātinātu vārdu krājumu, attīstītu runas gramatisko struktūru, prasmi veikt salīdzinošu analīzi bērniem 4-5 gadu vecumā. Metodiskā izstrāde stundas ir pieejamas praktiskā pielietojumā, un pirmsskolas skolotāji tās var izmantot klasē izglītības iestādes, bērnu papildu izglītības skolotāji.
Mērķis: Vārdnīcas aktivizēšana, spēju attīstīt salīdzinošo analīzi veikšana.
Uzdevumi:
izglītības:
ideju par mājdzīvniekiem nostiprināšana un paplašināšana,
attīstīt spēju veikt salīdzinošo analīzi.
attīstās:
runas gramatiskās struktūras attīstība,
atmiņas, uzmanības, iztēles, domāšanas attīstība.
izglītības:
veicināt mīlestību un cieņu pret dzīvniekiem,
spēja klausīties biedrus.
Aktivitātes: spēle, motora, izziņas, komunikatīvā.
Nodarbības gaita:
Saruna par tēmu:
- Kādus mājdzīvniekus jūs zināt?
-Kāpēc viņus tā sauc? (Bērni nosauc dzīvniekus, skolotājs ievieto attēlus uz tāfeles).
-Kādu labumu viņi dod cilvēkiem?
- Kā cilvēks rūpējas par dzīvniekiem?
- Ko ēd mājdzīvnieki?
- Ar ko ir pārklāts aitas, zirga, cūkas ķermenis?

"Govja un zirga ķermeņa daļu salīdzinājums."
- Kas ir govij un kas zirgam nav? (Ragi)
- Kas ir zirgam un kas nav govij? (Mane)
- Salīdziniet šo dzīvnieku kājas un astes. Kāda ir atšķirība?
- Kāpēc zirgam ir garākas kājas nekā govij?
- Kāds ir govs tesmenis?

Spēles vingrinājums "Vārds sirsnīgi". Katram bērnam ir mājdzīvnieka rotaļlieta. Bērni apstājas, mīlīgi saucot katru savu dzīvnieku.

Fiziskās kultūras minūte "Homka"
Kāmja, kāmja, kāmja
Svītraina muca.
Homka agri pieceļas
Mazgā viņas vaigus
Berzējiet kaklu.
Homka slauka būdiņu
Un iziet iekasēt.
Viens divi trīs četri pieci!
Homka vēlas kļūt stiprs.

Spēles vingrinājums "Kam ir kas?" Skolotājs parāda pieauguša dzīvnieka attēlu un kubiņu: "Kam ir govs? ... Kam ir aita?" (bērni zvana mazuļiem).

"Pasaki vārdu" (no S. Pogorelovsky)
Kraukļi - pie vārnām,
Ziloņiem ir ... (ziloņi).
Un mūsu makaroni
Ir ... (makaroni).
Un vēl, un ... (mazāk),
Un biezāka, un ... (plānāka) -
Un Makorona zēni
Un meitenes - ... (pelmeņi).

Spēles vingrinājums "Viens-daudz". Bērni stāv puslokā skolotāja priekšā. Skolotājam ir bumba.
- Es jūs saucu par dzīvnieku, un jūs man metat bumbiņu un nosaucat, ja viņu būtu daudz. Piemēram, "govs" un, ja ir daudz "govs".

Spēle "Izgriezt bildes" (Bērni no izgrieztām bildēm izliek mājdzīvniekus).



Pirkstu spēle "kaza"
Vecais vīrs gāja pa ceļu
Atrada kazu bez raga.
Nāc, kaza, lecam
Mēs sašaujam kājas.
Un kaza muca
Un vecis zvēr.
(Staigājiet ar pirkstiem uz galda, rādiet ar ragiem ar pirkstiem, sitiet ar pirkstiem galdu, atkal parādiet ragus, pakratiet pirkstus)

Uzminiet mīklas
Ir matains, bārdains,
Viņu ragu vicināšana
Krata savu bārdu
Piesitot viņa nagiem. (Kaza)

Kurš nevelk kažoku karstā vai aukstā laikā? (Aitas)

Kungs, bet ne vilks,
Ilgi ausij, bet ne zaķim,
Ar nagiem, bet ne ar zirgu. (Ēzelis)

Viņš draudzējas ar īpašnieku, sargā māju,
Dzīvo zem lieveņa, un aste ir gredzens. (Suns)

Gara auss, pūka vienreizējs.
Lec veiklīgi, burkā burkānus. (Trusis)

Kam ir plāksteris, kas neatrodas izciļņā?
Uz viņa naglu pēdām. Viņš ēd un dzer no siles. (Sivēns)

Spēle "Ceturtā papildus". Bērniem tiek parādīts attēls ar attēlu
1. suns, kaza, vistas, zirgs.
2. kaza, govs, zirgs, auns.
3. kamielis, govs, kaķis un zirgs.
4. cūka, aitas, kamielis, trusis.





Labi padarīti zēni! Par kādiem dzīvniekiem mēs runājām? Kāpēc viņus tā sauc? Kādas spēles jums patika?
Ir jautājumi

Ziņot par typo

Teksts, kas jānosūta mūsu redaktoriem: