Labas un ļaunas sarunas. Klases stunda “Labais un ļaunais

Klases tēma "Labs un ļauns"

mērķis: veidot vissvarīgākās morālās vērtības: laipnība, cieņa, mīlestība;

Veicināt empātijas, empātijas attīstību;

Attīstīt spēju analizēt viņu pašu rīcību un saistīt tās ar vispārcilvēciskām vērtībām.

Izglītot skolēnus dažādu paaudžu cilvēku komunikācijas tradīcijās un paradumos, attīstīt runu, atmiņu, uzmanību un domāšanu.

UUD veidošanās:

1. Personīgais:

Mācīt izdarīt morālu izvēli un sniegt morālu novērtējumu;

Iemācieties saprast, kas viņš ir šajā pasaulē, viņa stiprās un vājās puses; saprast draudzības un laipnības nozīmi;

Prast izmantot draudzības kultūru;

Ievērojiet draudzības tradīcijas komandā;

Esi patiess draugs.

2. Komunikabls:

Spēja komunicēt;

Spēja strādāt komandā;

Ievērojiet etiķetes noteikumus.

attīstību komunikācijas prasmes, spēja komunicēt komandā;

3. Normatīvie akti:

Izsaki savu viedokli, pieņēmumu;

Paredzēt gaidāmo darbu;

Spēja vadīt dialogu.

4. Izziņas:

Prasmju attīstīšana, lai iegūtu informāciju no ilustrācijām, tekstiem;

Izdarīt secinājumus, pamatojoties uz analīzi;

Apkopojiet un klasificējiet pēc īpašībām;

Kognitīvās aktivitātes motivācija.

Veidojas bērnu izpratne par to, kas ir laipnība un kādam jābūt laipnam cilvēkam.

Pasākuma norise.

1. Moments.

2. Pasākuma tēmas definīcija.

Klausieties dzejoli un padomājiet, kāda ir mūsu klases stundas tēma?

Viņi ir bijuši pasaulē kopš seniem laikiem,

Viņiem ir ļoti ilgstošs strīds:

Kurš patiesībā vai sapnī

Spēcīgāka un spēcīgāka uz Zemes.

"Esmu stiprāks" - apstiprina viens,

Tiem, kas man kalpo, ir viegli.

Es iedrošinu kautiņus, strīdus,

Ar mani uzplaukst nežēlība

Es novērtēju slikto, kaitīgo,

Es mīlu dusmas, skaudību, alkatību.

Atbildot viņai pieticīgi:

Varbūt, bet tikai es varu mīlēt,

Dodiet siltumu, mierinājumu citiem,

Lieki teikt.

Jā, jūs esat viltīgs pēc trikiem,

Es tomēr uzvaru.

Par ko ir šis dzejolis? (Par labu un ļaunu)

Šodien mēs runāsim par to, pēc kā katram cilvēkam ir jātiecas, par labu, par labiem darbiem.

3. Asociācijas.

Labs un ļauns! Tie ir svarīgi vārdi. Kas ir labestība? Un kas ir ļaunums? Par šiem jautājumiem cilvēki domāja jau ilgu laiku.

Kādas asociācijas jums rodas, dzirdot vārdu LABA? (Pavasaris, smaids, saule, mamma, prieks utt.)

Kādi vārdi jums asociējas ar vārdu ĻAUNUMS? (Bēdas, nelaime, zemestrīce, nelaime utt.)

Labais un ļaunais ir mūžīga izvēle
Vissvarīgākā cilvēka izvēle
Liktenis ir tā pamatcēlonis
Un viņa zemes laikmeta nozīme.

Nav šaubu, ka šī tēma ir bijusi aktuāla visu laiku. Tā tas vienmēr paliek. Izvēles starp labu un ļaunu problēma ir tikpat sena kā pasaule. Tā kā uz mūsu planētas pastāv labais un ļaunais, cilvēki var darīt labus un ļaunus darbus.

Klausieties līdzību par diviem vilkiem.

- Kādreiz vecs gudrais atklāja mazdēlam dzīves patiesību. Katrā cilvēkā notiek cīņa, kas ir ļoti līdzīga divu vilku cīņai. Viens vilks attēlo ļaunumu: skaudību, greizsirdību, nožēlu, savtīgumu, ambīcijas, melus. Cits vilks ir labestība: miers, mīlestība, cerība, patiesība, laipnība un lojalitāte.
Mazdēls, pēc vectēva vārdiem pārcēlies uz dvēseles dziļumiem, apdomāja un pēc tam jautāja:
- Kurš vilks beigās uzvar?

Kā jūs domājat, ko gudrais atbildēja? (Bērnu atbildes)
Vecais vīrietis pasmaidīja un atbildēja:
- Vilks, kuru barojat, vienmēr uzvar.

Padomā, kādu vilku tu baro un ko? (Bērnu atbildes). Kā jūs domājat, vai ir grūti būt laipnam, vai ir nepieciešams iemācīties laipnību? (Bērnu atbildes). Jā, būt laipnam nav viegli, šajā palīdz mums ne tikai vecāki un skolotāji, bet arī vecās labās pasakas. Tieši pasakās vienmēr uzvar labais.

Spēle "Laipns pasaku varonis".

Tagad mēs spēlēsim spēli ar jums. Es saukšu pasaku varoni, un jūs atbildat, vai viņš ir labs vai ļauns. Ja esat laipns, jūs priecīgi sitat plaukstas, ja esat dusmīgs, aizsedziet seju ar plaukstām. (Ivans Tsarēvičs, Nemirstīgais Kosčejs, Zelta zivtiņa, Īkšķis, Karabas-Barabas, Sarkangalvīte, Zosis-Gulbji, Baba Jaga, Pelnrušķīte, Buratino, Lapsa Alise un kaķis Bazilio, Morozko, Malvina, muļķis Ivanuška, Emelja, Dr Aibolit).

Kurus varoņus jūs izvēlējāties? Kāpēc? (Bērnu atbildes).

Tieši šie pasakainie varoņi palīdz, palīdz citiem, dažreiz kaitējot sev. Viņi tiecas pēc laba, pēc patiesības, skaistuma.

Spēle "Sakrāj sakāmvārdu".(darbs grupās)

Šī doma atspoguļojas sakāmvārdos un teicienos.sakāmvārdu daļas nozīmē, izskaidro to nozīmi.

1. Dzīve tiek dota par labiem darbiem.
2.Vārds un atver dzelzs vārtus.

3. Tas ir pārāk slikti kurš nevienam neko labu nedara.

4. Dzīvot ļaunā - staigāt pa pasauli

5. Labais nav straujš: tas klusi klīst pa pasauli.

6. Sirsnīgam cilvēkam un kāda cita slimībai.

(Savāc visus sakāmvārdus, katrā rindā paskaidroti divi no tiem).

No šiem sakāmvārdiem mēs redzam, ka labs vienmēr sagādā prieku apkārtējiem cilvēkiem. Pirmais solis uz laipnību ir laipns vārds.

Kādus labus vārdus jūs zināt? (bērni atbild korī)

Spēle "Saki vārdu"

Laipni vārdi nav slinki

Pastāstiet mums katru dienu.

Jūs, puiši, nežēlojieties

Zvaniet viņiem drīzāk.

Laipni vārdi nav slinki
Atkārtojiet man katru dienu.
Es vienkārši iziešu pa vārtiem
Visi iet uz darbu
Šefpavāram un pārdevējam
Labrīt! Saldejums.

Visi, kas dodas pusdienās!
Labdien ! - es kliedzu pēc.

Visi steidzas mājās pēc tējas.
Labvakar! - tāpēc satiekos.
- Izkusīs pat ledus bluķis
No silta vārda(Paldies)
- vecais celms kļūs zaļš,
Kad viņš dzird (laba pēcpusdiena)
- zēns, pieklājīgs un attīstīts,
Saka sapulci (Sveiki)
Kad mūs rāj par palaidnībām
Mēs sakām (Atvainojiet, lūdzu)
Gan Francijā, gan Dānijā
Atvadīšanās(atā).

Kāds izdomājis vienkārši un gudri

Tiekoties, sveiciniet: "Labrīt!"

“Labrīt saulei un putniem!

Labrīt smaidošām sejām! "

Un visi kļūst laipni, uzticīgi,

Labrīt rit līdz vakaram.

Novērtēšanas situācijas:

Apskatīsim situācijas, ar kurām jūs varētu saskarties katru dienu.

1. grupa Krāpšanai jūs dodat klasesbiedru, kurš bez laba iemesla negatavojās kontrolei.

2. grupa Jūsu draugs ir izdarījis šausmīgu darbību, par kuru tika sodīts nevainīgs cilvēks. Tu par to zini, bet nevienam to nestāsti.

3. grupa Jūsu draugs pastāvīgi izturas pret vecākajiem, aizskar jaunākos. Jums tas nepatīk, bet jūs to neizrādāt, komentārus nedodat savam draugam, jo \u200b\u200bnevēlaties ar viņu strīdēties. Galu galā jūs pats neko sliktu nedarāt, jūs vienkārši stāvat tur.

Darbību novērtējums.

Līdzība "Tauriņš"

Klausieties muzikālo līdzību “Taurenis”.

Kas viņu sauca par "gudro", kurš - par "redzētāju",
Viņš dzīvoja vienatnē no cilvēkiem,
Bet viņi devās pie viņa, lai dalītos šaubās
Vai arī pēc padoma katru Dieva dienu.
Viņš steidzās mierināt nepatikšanās kaimiņu:
Dāvana vai vārds uzmundrināšanai
Tajā pašā laikā viņš sevi sauca par grēcinieku
Un viņš varēja ziedot visas dāvanas.

Un apkārtnē dzīvoja pazudis mūks,
Kas visi viņu apskauda:
Pie viņa lāpstas neviens nenāca
Nejautāju, kāpēc un kāpēc.
Un tāpēc viņš nolēma par viņu pasmieties:
Mūks noķēra tauriņu laukā,
Un, smaidīdams, viņš jautāja vecākajam:
Vai viņa ir dzīva vai mirusi.

Aprēķins bija vienkāršs: ja viņa teica, ka ir dzīva,
Tad viņš piespiedīs viņas plaukstas,
Un mirušie - tā lidos, plandīdamies,
Kad mūks atver plaukstas.
"Ikviens zinās, kāds viņš ir redzētājs,"
Priecājoties no sirds, mūks skatījās uz priekšu.
Un vecākais lūdza mūku,
Un skumji viņš teica: "Viss ir jūsu rokās!"

Ko nozīmē šī līdzība? (Bērnu atbildes)

Tas viss ir atkarīgs no mūsu izvēles ar jums, kuru ceļu iet pa dzīvi, labu vai ļaunu ceļu)

Situācija "Lelle".

Man rokās ir lelle. Šodien es atļaušos darīt to, ko nekad neesmu atļāvis. Tagad mēs viņu aizvainosim. Atcerieties, kā jūs dažreiz sāpināt viens otru pārmaiņu dēļ, kad esat dusmīgi viens uz otru. Galu galā, aizskarot pat ar vārdu, mēs nodarām sāpes.

Tāpēc, kad mēs pateiksim lellei, ka tā ir slikta, mēs viņu sāpināsim, saliekot papīra malas (studenti izpilda uzdevumu, līdz lelle sasniedz skolotāju).

Paskaties uz lelli, vai tā ir mainījusies? Vai viņa bija tāda? Kas viņā ir mainījies un kāpēc? (Viņa sarāvās no sāpīgajiem vārdiem.) Es domāju, ka mēs ļoti traumējām lelli.

Vai mēs varam kaut ko mainīt? (Atbildes varianti: žēl lelles, pasakiet kaut ko jauku) Mēģināsim pateikt kaut ko labu, tikmēr mēs paši izlīdzināsim rētas, kuras atstājām. (Viņi lellei saka labus vārdus, skolotājs pamazām iztaisno) Puiši un Tagad paskatieties uz lelli, viņa jau ir labāka, bet vai viņa ir kļuvusi tāda pati kā agrāk? Nē.

Izeja: sāpes ilgstoši paliek dvēselē, un nekādi komplimenti to nespēj izlīdzināt, tāpēc neapvainojiet citus.

Patstāvīgs darbs.

Paskaties, puiši, mūsu logā ir ielūrējusi pārsteidzoša saule. Lai sajustu tās siltumu, rotāsim sauli ar laba vēlējumiem klasesbiedriem. Uz plaukstas uzrakstiet vislabākos novēlējumus draugiem, savai ģimenei un piestipriniet plaukstas pie saules. Ļaujiet siltajai saulei vienmēr sildīt mūs visus ar laipnības stariem.

Klases stundas rezultāts.

Labestība rada, ceļ un rada: mieru, mieru, mīlestību, prieku, garīgu un morālu skaistumu, piedošanu, mieru, svētumu un labas attiecības starp cilvēkiem, ģimenē, ar draugiem, skolā, darbā un sabiedrībā.

Ļaunums ir labā pretstats, tas grauj visu labo. Tas iznīcina, sagrauj, iznīcina, rada trauksmi, bailes, dusmas, dusmas, kairinājumu, garīgu un morālu neglītumu, sliktas attiecības.

Mani darbi, Dievam ir abos kausos.
Ir labi, bet grēku nav tik maz.
Mēs visi dažreiz kļūdāmies savos centienos.
Es dzīvoju ar sirdi, kas vienmēr ir meklējusi Labo!

Atcerieties, ka pat tad, ja kādu jau esat aizskāris ar vārdu vai darbu, nekad nav par vēlu teikt: “Piedod man!” Ļaujiet viņiem vienmēr iet labestības ceļu.

Dziesmas "Labā ceļā" izpildījums(dzied karaoke)


Saruna "Par labu un ļaunu"

mērķis: morāles pamatu veidošana - apzināta vajadzība pēc noteiktas uzvedības, ko sabiedrībā nosaka idejas par labu un ļaunu.

Uzdevumi:


  1. veidot ētiskas uzvedības formas sabiedrībā un sazinoties savā starpā;

  2. attīstīt spēju analizēt savu rīcību un korelēt to ar universālajām vērtībām;

  3. paaugstināt kohēzijas līmeni, savstarpēju sapratni un darbību koordināciju komandā.
Galvenie termini un jēdzieni: labs un ļauns kā ētikas pamatjēdzieni.

Nodarbības gaita

- Puiši, mūsu klases stundas tēma šodien ... ... Un tomēr jūs pats varat nosaukt tēmu, bet nedaudz vēlāk.

^ Lasot dzejoli "Kas ir labs?"

Labs tu esi!
Labs esmu es!
Laba ir visa mūsu Zeme!
Labi ir svētki ģimenē,
Laba ir pavasara dziesma pavasarī
Labs ir jūras prieks un smiekli,
Labestība ir tikpat brīnišķīga kā vasara!
Kad mamma un tētis ir tuvu - laipni lūdzam!
Un cilvēki staigā, smaidot metro,
Nu labi. kopumā labs ir kaut kas līdzīgs,
Ko reizēm nevar izskaidrot!


  • Tātad, kas, jūsuprāt, tiks apspriests šodienas klases stundā? (bērnu atbildes)

  • Jūs pareizi uzminējāt, ka mūsu šodienas sanāksme tiks veltīta labā un ļaunā tēmai. Laipnībaa - tā ir cilvēka īpašība, kuru nevar redzēt, pieskarties, bet bez kuras nav iespējams dzīvot šajā pasaulē.

  • "Laipnība ir saule, kas silda cilvēka dvēseli" ( lasot citātu uz tāfeles)
^ Darbs pie pasakas "Tauriņš un zieds".

- Tagad jūs dzirdēsiet pasaku, kas notika vienā no vasaras dienām. Viņas varoņi ir tauriņš un zieds

^ Pasakas "Taurenis un zieds" lasīšana.

Ziedam bija garlaicīgi stāvēt puķu dobes vidū uz vienas kājas pie mājas. Bet vienā jaukā dienā uz Zieda sēdēja pilnīgi nepazīstams Tauriņš. Viņa, iespējams, lidoja no tālas valsts, jo Zieds vēl nebija redzējis tik skaistus spārnus. Tauriņš apbrīnoja arī Zieda skaistumu, un, kamēr viņa atpūtās, Zieds sāka Taurenim sūdzēties, cik viņš bieži ir skumjš un vientuļš. Balles tauriņš bija laipns un līdzjūtīgs, un tāpēc nolēma vairs nelidot tālāk, bet iekārtoties tuvāk, lai katru dienu lidotu pie Zieda un pastāstītu interesantus stāstus par vietām, kur viņa bijusi.

Tagad Taurenis katru rītu ar ziņām lidoja pie Zieda, un viņš, atverot ziedlapiņas, priecīgi satika savu draudzeni. Bet kādu dienu, kad Tauriņa nebija blakus, pie Zieda pienāca zēns un gribēja to noplūkt.

Zieds no bailēm satricināja un lūdza to necelt, bet tā vietā piedāvāja zēnam viņu noķert skaista draudzene... Zēns piekrita un devās mājās pēc tīkla. Atgriezies, viņš paslēpās un gaidīja. Drīz debesīs parādījās Tauriņš. Viņa kaut kur steidzās un aizlidoja garām, bet Zieds, plaši atverot ziedlapiņas, iesaucās:

- Tauriņ, ātri lido pie manis, es tevi jau sen gaidīju, man tev kaut kas jāpasaka.

Tauriņš ar prieku aizlidoja līdz Ziedam un pēkšņi nonāca tīklā. Viņa gribēja atbrīvoties, bet nekas viņai nedarbojās. Viņa uzsita ar spārniem, meklēja plaisas, bet tas bija bezjēdzīgi. Pēkšņi viņai izdevās aizbēgt no gūsta. Viņa pacēlās un no augšas redzēja, ka no zēna tīkla Zieds nolūza un gulēja starp zāli. Zēns aizgāja, un Tauriņš ilgi sēdēja blakus savam salauztam draugam un, rūgti raudādams, sacīja: "Ak, tā ir mana vaina, tas ir manis dēļ, tu esi salauzts, piedod man, Puķe."

^ Saruna par izlasītā saturu.


  • Sakiet, puiši, kādi bija pasakas varoņi - Taurenis, Zieds un zēns?
    (Bērnu atbildes.)
- Puiši, jūs teicāt, ka Tauriņš ir ļoti laipns. Un ko nozīmē laipnība, laipns cilvēks?
(Bērnu atbildes.)

Darbs pie koncepcijām labs un ļauns .

Saruna:


  • Kas, jūsuprāt, vairāk ir uz zemes: labs vai ļauns? Varbūt svari mums šajā ziņā palīdzēs?

  • Vienā skalas pusē mēs ievietosim "ļauno" (tumšās mikroshēmas, kas nozīmē "skaudība", "nodevība", "alkatība", "rupjības", "karš", "meli", "gļēvums", "vienaldzība").
    Lai uzvarētu ļaunumu, mums ar labiem darbiem jāmēģina atsvērt svari. Atcerēsimies, kādus labus darbus jūs esat izdarījuši, apkārtējie cilvēki dara, un nometīsim tos uz svariem.
(Bērni runā par savu labo darbu, uz skalas tiek uzlikts balts skaitītājs. Drīz "labā" skala atsver "ļaunuma" skalu.)

- Redzi, puiši, kā jūs varat uzvarēt ļauno. Tātad dzīvē: laba pilieni, kas saplūst, pārvēršas par pilienu, straumes - upē, upes - labā jūrā.

^ Spēles uzdevums "Vēlmju zieds".


  • Viss mūsu rokās. Ir tikai jāgrib, un apkārtējo pasauli var mainīt uz labo pusi. Atcerieties V. Katajeva pasaku "Septiņkrāsu zieds", kurā meitene Žeņa, pateicoties pasakainajam ziedam, spēja viņu piepildīt. lolotas vēlmes.

  • Es iesaku jums tagad spēlēt burvju lomu un mēģināt izteikt novēlējumu sev tuviem cilvēkiem, un visas jūsu vēlmes kopā palīdzēs uzziedēt mūsu dēlī burvju zieds
Kļūsti par laipnu vedni
Nu pamēģini!
Šeit īpaši triki nemaz nav vajadzīgi.
Pieņem un piepilda cita vēlmi
Tas ir prieks, godīgi!

(^ Bērni izsaka savas vēlmes, uz tāfeles parādās ziedlapa pie ziedlapas.)

Spēle "Pasaku varoņi".

Tagad nedaudz paspēlēsimies. Jūs visi mīlat pasakas. Un viena no galvenajām krievu tēmām tautas pasakas bija laba un ļauna tēma. Pasakās ir labi un slikti varoņi. Es saukšu pasaku varoni, un jūs atbildēsiet, vai viņš ir labs vai ļauns. Ja tu esi ļauns, tu trāpījies un, ja esi labsirdīgs, laimīgi klapē. ( Parādiet pasaku varoņu zīmējumus)


  • Kādi cilvēki jums patīk dzīvē? Kāpēc? (bērnu atbildes)
^ Apkopojot stundas rezultātus.

Pārdomas


  • Vai jūs domājat, ka labā un ļaunā tēma mūsdienās ir svarīga visiem cilvēkiem? Katram no jums uz galda ir krāsainas lapas. Ja jūs uzskatāt mūsu sarunas tēmu par svarīgu, tad piestipriniet zaļu lapu pie koka uz tāfeles, ja domājat, ka šodien jūs varat dzīvot bez laipnības, piestipriniet dzeltenu lapu. (Dzeltenās un zaļās lapas iepriekš ir uz bērnu galdiem.)

  • Puiši, ko jūs varat darīt, lai padarītu apkārtējo pasauli laipnāku? (Bērnu paziņojumi.)
^ Studenti, kuri lasa dzejoli “Labestības dziesma”.

Šajā milzīgajā pasaulē, kurā jūs un es dzīvojam,
Nepietiek siltuma, nepietiek cilvēka laipnības.
Kopā mēs iemācīsimies aizsargāt un mīlēt viens otru,
Mācīsimies viens otram, piemēram, zvaigznēm, spīdēt kopā.

Lai viņi mums skolā nepiešķir atzīmes par Dvēseles dāsnumu,
Kad esat to paņēmis un vienkārši izdarījāt labu,
Un tad aukstumā pavasarī tas sāpīgi smaržos,
Un tad uz Zemes būs vairāk nekā viens smaids!

Mūs gaida simtiem ceļu, bet katram būs savs,
Un draugi, protams, palīdzēs sasniegt mērķi.
Lai mūsu senie sapņi drīz piepildītos
Lai laipnības mācība vienmēr būtu galvenā mācība.


  • Paņemiet viens otra rokas un garīgi novēliet savam kaimiņam labajā vai kreisajā pusē kaut ko ļoti labu, bet jums vajag novēlēt tikai sirsnīgi, no tīras sirds.
Patiesi laipnu cilvēku, manuprāt, var saukt par cilvēku, kuram ir atvērta un laipna sirds. Uzzīmēsim sirdi, kas palīdzēs jums izdarīt labus darbus.

Jūs joprojām esat bērni, bet jūs gaida daudz krāšņu darbu. Es gribētu ticēt, ka jūs varat padarīt mūsu planētu Zeme skaistu. Bet vispirms jums ir jāaug par reāliem cilvēkiem. Un tas nozīmē, ka jums jābūt drosmīgam, laipnam, strādīgam. Galu galā darīt labu ir lieliski. Būs labi, ja mēs dzīvē varēsim atrast labestības ceļu un staigāt pa to daudzus gadus.

Atsauces:


  1. Interneta vietne.

Klases stunda

Nodarbības tēma: "Labs un ļauns"

Nodarbības mērķis: morālas pozīcijas veidošana attiecībā uz labu un ļaunu.

Nodarbības mērķi

vērtību jomā:

mācīt apzināti, brīvprātīgi, ikdienā, neieinteresēti, ar cieņu veikt tikumīgas darbības;

pieredzes pēc :

iegūt pieredzi komunikācijas aktivitātēs;

zināšanu jomā:

sniegt labā un ļaunā definīciju; iemācīties likvidācijas normas un uzvedības normas; identificēt tikumīga cilvēka īpašības;

prasmju un iemaņu jomā:

skolēni iemācīsies kolektīvi noteikt tikumīga cilvēka īpašības, varēs formulēt gudrības likumus, t.i. noteikumi par to, kā kļūt par tikumīgu cilvēku;

individuāli atrodiet un nosauciet tikumīgu darbību iezīmes.

Galvenie termini un jēdzieni: labais un ļaunais kā ētikas pamatjēdzieni.

Nodarbību laikā

1. Studentu aktivitāšu organizēšana.

Cilvēka laipnība ir pārsteidzoša

Un smaids no sirds ir apburošs!

Jūs smaidāt viens otram

Un mierīgi apsēdies.

2. Nodarbības tēmas komunikācija.

- Puiši, šodien stundā mēs runāsim par ētikas pamatjēdzieniem - labo un ļauno.

Tu iemācīsies:

- Kas ir labi.

- Kas ir ļauns.

- Kāpēc jums ir jātiecas uz labu un jāizvairās no ļauna.

3. Spēles moments: savāc sakāmvārdu.

Labais, ļaunais izzudīs un nemirs. (Labais nemirs, bet ļaunums pazudīs.)

- Kā jūs domājat, kāpēc viņi to saka?

4. Saruna.

- Puiši, kas, jūsuprāt, ir labs? (bērnu pamatojums).

Viens labs ir dārgumi, grāmatas, rotaslietas, gleznas, rotaļlietas. Šādu labestību var redzēt un pat pieskarties ar rokām. Cits labums, ko var dzirdēt, ir mūzika, dvēseliski vārsmas, maigi vārdi. Bet ir tik labs, ko nevar aiztikt, to nevar redzēt, dzirdēt, bet tas ir vajadzīgs katram cilvēkam: tev, es un taviem vecākiem. Šī ir laipna sirds, laipna dvēsele, laipni vārdi, lai palīdzētu tiem, kam ir nepatikšanas. Šādi cilvēki esot "laipns cilvēks".

Labi, patiesībā, var izdarīt katru sekundi. Jūs varat sēt labi ar katru skatienu, katru pieskārienu. Un sirds pieaugs šajā labestības vingrinājumā. Domājot par labu, sūtot pasaulē gaišas domas - man šķiet, ka tā ir laba radīšana, kuru dažkārt mums ir grūti izteikt dažās citās mūsu darbībās.

Tomēr ir skaidrs, ka doma var rīkoties arī pretēji, pat to neapzinoties. Tāpēc es gribētu pievērst īpašu uzmanību tādai mūsu nepilnīgajai pusei kā ļaunums.

- Kā jūs saprotat, kas ir ļaunums? Kādu cilvēku var saukt par ļaunu? (Bērnu atbildes) (8. slaids)

Ar šādu rīcību mūsu domas un vārdi iegūst sava veida "āķus" vai bultiņas, kas sāp cilvēku.

Vai vieglāk būt laipnam vai ļaunam?

Droši vien ļaunumam ir vieglāk.

Būt laipnam nozīmē dot

Siltums citiem.

Būt laipnam nozīmē saprast

Un mīļajiem un svešiniekiem

Un dažreiz jūs nezināt prieku

Rūpes par citiem.

Protams, tam ir grūtāk

Un tomēr skaties:

Cik viņam ir draugu!

Un ļaunums vienmēr ir viens pats ...

- Puiši, kas, jūsuprāt, ir vieglāk būt laipns vai ļauns? Kāpēc?

    Spēles brīdis: salieciet mīklu:

M! D

PAR OGEJU

P Z LY M

(Palīdziet cilvēkiem)

Kā jūs varat palīdzēt cilvēkiem? Kā gan citādi var darīt labu?

Fiz. minūti.

Šeit mēs izpletām rokas

It kā pārsteigts.

Un viens otram līdz zemei

Noliecās pie jostas!

Noliecās, iztaisnojās

Viņi noliecās, iztaisnojās.

Zemāk, zemāk, neesiet slinki

Noliecies un pasmaidi.

Lielākā daļa cilvēku uzskata sevi par laipniem. Viņi jūt līdzi aizvainotajam, raud, redzot kāda cita nelaimi. Viņi vēlas, lai visi dzīvotu mierā un saticībā. Tikai tagad censties panākt mieru un harmoniju kaut kā nedarbojas, un galu galā darbojas patiesa laipnība.

Spēlēsim spēli "Dariet labu darbu" (10. slaids)

- Kā mēs varētu viņiem palīdzēt?

- bezpajumtnieku suņi un kaķi;

- no karstuma dzelteni ziedi;

- vecmāmiņai, kura nes somas;

- vecāka gadagājuma, slimi cilvēki sabiedriskajā transportā;

- nogurusi mamma.

    Līdzība par labu un ļaunu. (11. slaids)

- Puiši, klausieties līdzību.

Kādreiz vecs vīrs mazdēlam atklāja vienu dzīves patiesību:

- Katrā cilvēkā notiek cīņa, kas ir ļoti līdzīga divu vilku cīņai. Viens vilks attēlo ļaunumu: skaudību, greizsirdību, nožēlu, savtīgumu, ambīcijas, melus. Cits vilks ir labestība: miers, mīlestība, cerība, patiesība, laipnība un lojalitāte. Mazdēls, pēc vectēva vārdiem pārcēlies uz dvēseles dziļumiem, apdomāja un pēc tam jautāja:

- Kurš vilks beigās uzvar? Vecais vīrietis pasmaidīja un atbildēja:

- Vilks, kuru barojat, vienmēr uzvar.

Sakiet, par kādiem diviem vilkiem vecis runāja? Kā jūs saprotat pēdējo frāzi?

    Pārdomas.

- Kādus labus darbus mēs varam darīt?

- Puiši, darīsim labu darbu tagad, nodarbībā.

Pagriezieties pret savu kaimiņu, uzsmaidiet viņam. Sakiet labus, mīļus vārdus klasesbiedram un vēliet labu.

- Ejiet pie tāfeles, uzrakstiet vai uzzīmējiet, ko jums nozīmē laipnība.

    Nodarbības kopsavilkums.

- Ko tu esi iemācījies par labu un ļaunu?

- Kā jūs varat padarīt pasauli laipnāku?

- Kāpēc ir jācīnās ar ļaunumu?

- Manuprāt, bērni, ja mēs rūpēsimies par šī pat mazā labuma grauda, \u200b\u200bkas ir mūsu sirdī, augšanu, tas noteikti pārvērtīsies par to labestības sauli, kas padarīs mūsu pasauli laipnāku, un ikvienu no mums - laipnāku, žēlsirdīgāku un žēlīgāku dāsnāks.

    Mājas uzdevums.

- Puiši, es iesaku jums izvēlēties vienu no uzdevumiem:

1) Pierakstiet: cik daudz labu darbu esat paveicis nedēļā, aprakstiet to detalizēti;

2) Izveidot labas gribas noteikumus;

3) Runājiet mājās ar ģimenes locekļiem un draugiem par pareizo un nepareizo. Atcerieties svētos un nākamajā nodarbībā pastāstiet, kādus labus darbus viņi izdarīja.

Aқmola oblysy bilim baskarmasynyk "Akkul audyny Uryupin auyly, zhetim balalar men ata-anasynyk kamkorlykynsyz kalgan balalarғa arnalgan No. 1 uramdastyrylkan balaldіkemyekem."

Komunālā iestāde "Apvienotā bērnu māja bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem Nr. 1

umjupinkas ciems Akkolas apgabalā "Akmolas apgabala izglītības nodaļā.

Morāla un izglītojoša saruna

"Labs un ļauns. Cilvēka labie un ļaunie darbi. "

Pedagogs: Sidorenko R.V.

Mērķis: izmantojot bērnu uztverei pieejamo literāro darbu piemēru, izskaidrojiet, kādu nozīmi cilvēki lieto jēdzienos "labais" un "ļaunais"; veidot bērnos vēlmi darīt labus darbus.

Puiši, šodien mums ir neparasta mācība, mēs runāsim par laipnību. Kas ir labestība? Tas viss ir labs, skaists, laipns: pavasaris, saule, smaids, māte, audzinātāja.

Kas ir ļaunums? Tas ir kaut kas pretējs labam: slikts, slikts, nepatikšanas, nelaime.

Mēs dzīvojam kopā ar jums uz planētas Zeme. Ja uz planētas pastāv labais un ļaunais, tad cilvēki var darīt labus un ļaunus darbus. Atcerieties, kad jūs dzīvē satikāt labu un kad ļaunu?

Vai jums patīk ceļot? Iedomāsimies, ka mēs devāmies kopā ar jums ar raķeti kosmosā. Mēs esam nokļuvuši kopā ar jums uz labā planētas. Ko mēs šeit redzējām? Sapņojam. (Bērnu atbildes).

Tagad atgriezīsimies uz mūsu planētas, lai darītu labus darbus.

Kas mīl suņus

Vai citi dzīvnieki

Nopietni kaķēni

Un bezrūpīgi kucēni.

Kurš var mīlēt gan kazu, gan ēzeli

Viņš nekad nekaitēs cilvēkiem.

Kādu cilvēku var saukt par laipnu? Laipns cilvēks ir tas, kurš mīl cilvēkus un ir gatavs palīdzēt grūtos brīžos. Laipns cilvēks mīl dabu, aizsargā to, mīl dzīvniekus un putnus, palīdz viņiem izdzīvot ziemas aukstumā.

Laipns cilvēks cenšas būt kārtīgi ģērbies, pieklājīgs, cieņpilns attiecībās ar draugiem un pieaugušajiem.

Atcerieties, cik bieži jūs lietojat laipnus vārdus? Tos sauc arī par burvju vārdiem (Bērnu atbildes).

Pieklājīgi vārdi

Iepazinies ar zaķi, ezis-kaimiņš saka viņam: "..." ( Sveiki)

Un viņa ausis kaimiņš atbild: "Ezītis, ..." ( Sveiki)

Uz astoņkāju plekstēm Pirmdien peldēja,

Un otrdien, šķiroties, viņa teica: "..." ( Uz redzēšanos)

Neveikls suns Kostja Pele uzkāpa uz astes.

Viņi būtu sastrīdējušies, bet viņš teica: "..." ( Atvainojiet)

Vagtail no bankas Nometa tārpu,

Par kārumu zivs viņai rēca: "..." ( Paldies)

Un Zvirbuļi viņam kliedza visā ozolu mežā: "..." ( Bravo)

Resna govs Lula ēda sienu un šķaudīja.

Lai atkal nenozaudētu, Mēs viņai pateiksim: "..." ( Uzveselību)

Bet ne tikai vārdiem, bet arī darbiem vajadzētu būt laipniem, jo, kā teikts sakāmvārdā: "Cilvēku padara nevis drēbes, bet gan viņa labie darbi." Un mums arī jāatceras, ka jūsu uzsāktais bizness ir jāpabeidz.

Padomā un saki, kādus labus darbus tu vari paveikt grupā, dabā, uz ielas?

Vai jūs domājat, ka ir grūti būt laipnam? Kas jums ir nepieciešams šim nolūkam? ( laipna sirds, laipna dvēsele). Ļaujiet savai dvēselei būt laipnai, piemēram, A. Barto poēmas "Vovka ir laipna dvēsele" varonim.

Būt laipnam nemaz nav viegli

Laipnība nav atkarīga no izaugsmes.

Laipnība nav atkarīga no krāsas

Laipnība nav piparkūkas, nevis konfektes.

Jums visiem patīk pasakas, tajās ir labi un ļauni varoņi. Mēs tagad spēlēsim. Es saucu pasaku varoni, un jūs atbildat, vai viņš ir laipns vai nav. Ja esat laipns, tad sitat plaukstas, ja esat ļauns, tad aizsedzat seju ar plaukstām.

Ivans Carevičs

Košei Nemirstīgais

zelta zivis

Īkšķis

Karabas Barabas

Sarkangalvīte

Gulbju zosis

Malvina

Kāds raksturs jūs gribētu būt? Kāpēc?

Iedomājieties, ka katram no jums ir maz saules. Tā ir saules laipnība. Jums pašiem un tuviem cilvēkiem tas ir vajadzīgs. Galu galā, mīlestība un palīdz jums sasildīt kā saule, kas, jūsuprāt, ir vairāk laba vai ļauna pasaulē? Varbūt tas mums palīdzēs atpazīt vecās skalas? Mēs uzliksim ļaunu uz vienas bļodas (skaudība, alkatība, rupjība, nodevība, karš, meli).

Lai uzvarētu ļauno, jāmēģina atsvērt labā kausu. (bērni nāk pa vienam, runā par savu labo darbu un uzliek svariem savu pilīti, iepriekš sagatavotu mīkstu rotaļlietu). Drīz labā mērogs atsver ļaunuma mērogu.

Jūs redzat, puiši, kā jūs varat uzvarēt ļauno. Tātad dzīvē: laba pilieni, kas saplūst, pārvēršas par pilienu, piliens par upi, upe par laba jūru. Ir labi, ja cilvēks aiz sevis atstāj labu atzīmi. Viens gudrs vīrietis teica: cilvēks nedzīvoja veltīgi, ja viņš uzcēla māju, uzcēla dārzu un uzaudzināja bērnu. Darīsim arī vienu labu darbu. Uz tukšas papīra lapas katrs bērns no krāsaina papīra uzlīmē iepriekš sagatavotus pieteikumus: māju, koku, bērnu figūras, mākoņus, sauli utt.

Kā mēs nosaucam savu gleznu? ("Pasaule", "Cik skaista ir šī pasaule", "Labais triumfē pār ļauno").

Kā jutāties, veicot labus darbus? (Darīt labu ir ļoti patīkami, priecīgi).

Mūsu nodarbība tuvojas beigām. Jūs joprojām esat bērni, bet jūs gaida daudz krāšņu darbu. Jūs padarīsit mūsu planētu skaistu, bet vispirms jums ir jāaug par reāliem cilvēkiem. Tas nozīmē, ka jums jābūt drosmīgam, atsaucīgam, pieklājīgam, laipnam, strādīgam. Galu galā darīt labu ir lieliski!

Mērķis:

1. Veidot bērnu mākslinieciskās un runas prasmes, attīstīt sakarīgu, emocionālu runu.

2. Veidot bērnos par konkrētām praktiskām situācijām, bērnu daiļliteratūras darbiem, idejām par labo, par labajiem darbiem.

3. Lieciet bērniem saprast, ka "labs darbs runā pats par sevi",

4. Veicināt negatīvu attieksmi pret cilvēka amorālajām īpašībām: ļaunumu, nežēlību, skaudību.

5. Turpināt veicināt humānas jūtas bērnos, kulturālas uzvedības prasmes.

6. Vingriniet bērnus spējā noteikt cilvēka stāvokli ar piktogrammām, korelēt viņu garastāvokļa stāvokli ar noteiktu krāsu

7. Veicināt bērnu cieņu pret vienaudžiem, bērniem, pieaugušajiem, vēlmi darīt kaut ko patīkamu un laipnu viņu labā.

Aprīkojums:

Lietussargi; krāsains papīrs; līme; krāsainas ziedlapiņas; piktogrammas (prieks, dusmas); piktogramma, kas atspoguļo personas dualitāti; sakāmvārdi; E. Permjak stāsts "Visbriesmīgākais"; V. Dannikova stāsts "The Groove"; fragments no V. Solouhina poēmas "Labdien".

Iepriekšējs darbs:

Daiļliteratūras darbu lasīšana; sarunas par labiem darbiem un darbiem; iegaumēt dzeju, sakāmvārdus, teicienus; spēles; grāmatas bērniem "Jautrie izklaidētāji" dizains.

Bērni! Mums šodien ir daudz viesu. Sveicināsim viņus un teiksim "Sveiki!"

Bērni sasveicinās un apsēžas uz krēsliem.

- Sveiki!

Noliecoties mēs teicām viens otram

Lai gan viņi bija pilnīgi nepazīstami.

Sveiki? -

Ko īpašu mēs viens otram teicām?

Vienkārši "sveiki"

Galu galā mēs neko citu neteicām.

Kāpēc saule pasauli ir papildinājusi ar pilienu? Kāpēc pasaule ir pievienojusi pilienu laimes? Kāpēc dzīve ir kļuvusi mazliet priecīgāka?

Bērni, kāpēc jūs domājat, ka tas notiek?

Bērnu atbildes. Ar šo apsveikumu mēs teicām: “Es jūs pamanīju”, “Es novēlu jums veselību” (atbilžu varianti).

Jums ir taisnība, bērni. Mēs sasveicinājāmies, pasmaidījām un atbildējām natūrā. Un mēs jutām siltumu, laipnību, kas izplūst no mums visiem.

Pieskarieties man ar laipnību - Un slimība nomazgāsies ar vilni, Un bēdas paies garām, Dvēsele tiks apgaismota ar skaistumu.

Bet diemžēl pasaulē ir ne tikai labs, bet arī ļauns. Padomāsim kopā ar jums:

1. Kādu cilvēku var saukt par laipnu? Bērnu atbildes.

2. Un kas - ļauns? Bērnu atbildes.

3. Kāds ir laipnu cilvēku noskaņojums? Bērnu atbildes.

4. Kā izskatās labs?

Bērnu atbildes (zieds, saule, stars, mammai ...).

5. Kā izskatās ļaunums?

Bērnu atbildes (mākonis, bedre, uz pūķa, traips, mākonis ...).

- Puiši, paskatieties uz šiem mazajiem vīriešiem (ieteicamas piktogrammas: prieks un dusmas).

Kurš no viņiem, jūsuprāt, ir laimīgs? Bērnu atbildes.

- Kā jūs uzminējāt? Aprakstiet prieka stāvokli. Bērnu atbildes (mirdzošas, dzīvespriecīgas acis; "no mutes līdz ausij"),

- Un kāda veida seja ir šai personai (parādot dusmu ikonu)? Bērnu atbildes.

- Kā jūs uzminējāt?

Bērnu atbildes (uzacis saburzītas, lūpas saspiestas).

- Vai tev tas patīk? Bērnu atbildes.

- Kas jādara, lai šī persona nedusmotos, bet kļūtu dzīvespriecīga un laipna? Bērnu atbildes.

- Labi, bērni! Kādā krāsā jūs izvēlētos drēbes laipnam cilvēkam? Bērnu atbildes.

- Un ļaunam cilvēkam? Bērnu atbildes.

- Un tagad es iesaku mēģināt attēlot laipnu cilvēku, ļaunu cilvēku ar sejas izteiksmēm un žestiem.

Bērnu izrāde.

- Labi padarīts! Tomēr jums jāpiekrīt, cik nepatīkami ir attēlot ļaunu cilvēku.

Bērni, skatieties uz šo attēlu (sejas sejas piktogramma ar divām sejām).

Ko, jūsuprāt, tas nozīmē? Bērnu atbildes.

- Jā, patiešām, ļoti bieži mūsos it kā dzīvo divas pusītes. Oda pa pusei pierunā būt paklausīgam, nebūt kaprīzam, nebūt bezkaunīgam, nebūt slinkam, laicīgi iet gulēt utt. Un otrais, gluži pretēji, ir kaut kur uzkāpt, kādu iesist; cilvēks var būt spītīgs, dusmīgs, dusmīgs, neapmierināts un darīt sliktas lietas. Un, ja šī otrā puse uzvar uzvaru pār šo pirmo, tad cilvēks kļūst arvien dusmīgāks.

Sakiet man, bērni, uz ko mums katram būtu jātiecas? Bērnu atbildes.

Secinājums: KLAUSĀMIES PIRMAJĀ PUSĒ VAIRĀK UN DODAM CILVĒKIEM PRIEKU, DARIET LABUS DARBUS UN RĪCĪBAS!

Bērni, man grozā ir krāsainas ziedlapiņas. Un es iesaku jums izvēlēties ziedlapiņu, kas atbilst katra no jums noskaņojumam. Bērni ņem ziedlapiņu.

- Saliksim vienu ziedu.

Kāds zieds izskatās? Un kurai meitenei bija šī puķe, no kuras pasakas? Bērnu atbildes (V. Katajeva pasaka "Zieds - septiņi ziedi", meitene-Ženija).

- Iedomājieties, bērni, ka jūsu ziedlapa var izpildīt kādu no jūsu vēlmēm. Padomājiet, kas tas būs?

Bet pirms mēs sakām vēlmi, teiksim burvju vārdus:

LIDOJIET, LIDOJIET ZĀĻUĻU, RIETUMĀ UZ AUSTRUMIEM, ZIEMEĻIEM, PIE DAUDZVALSTIEM, ATGRIEZTIES, VEIDOT APLI. Jums vienkārši jāpieskaras zemei, lai tā būtu manā ceļā ...

Skolotāja sniedz nelielu komentāru par bērnu vēlmēm un lūdz nosaukt Žeņjas vēlmi, kas viņai sagādāja lielu prieku un gandarījumu. Un viņš lūdz bērnus atcerēties sakāmvārdu, kurā teikts, kādai jābūt laipnībai.

- "Laipnība bez iemesla ir tukša."

Puiši, atcerieties, kā Ženija un zēns no prieka lēca. Arī jūsu vēlmes ir ļoti laipnas, un tās rada prieku, uzmundrina jūs.

Tāpēc es iesaku jums to parādīt ar "garastāvokļa deju" Katrs bērns "sastāda" savas kustības.

- Labi padarīts!

Bērni sēž uz augstajiem krēsliem.

- Puiši, šodien man bija brīnišķīgs sapnis. Sapnī man parādījās laba feja. Viņa teica, ka var mani aizvest uz jebkuru pasaku ar burvju nūjiņas palīdzību, taču ar vienu nosacījumu: man jāpalīdz to darīt pasaku varoņiem, lai izvairītos no sliktām beigām. Es, tāpat kā jūs, es domāju, ka es gribētu apmeklēt pasaku, bet man ir grūti kaut ko izdomāt vienatnē. Varbūt mēs varam to visu izdarīt kopā, un jūs varat man pateikt.

Spēles situācija: "Pastāsti man" pasakas:

1. "Sarkangalvīte";

2. Sniega meitene;

3. "Kolobok";

4. "Ryaba vistas gaļa";

5. "Par zvejnieku un zivi";

6. "Dzeguze". Bērnu atbildes.

- Paldies bērniem par laipnību, jūs man ļoti palīdzējāt.

Tagad palīdzēsim vienam zēnam, viņu sauc Vova. Lūk, kas ar viņu notika: Izlasiet E. Permjakovi stāstu "Visbriesmīgākais".

E. PermjaksVISBAIDĪGĀKĀS

Vova uzauga spēcīgs un spēcīgs zēns. Visi baidījās no viņa. Un kā no tā nebaidīties! Viņš sita savus biedrus. Viņš nošāva meitenes ar špagu. Viņš veidoja sejas pieaugušajiem. Suns Cannon uzkāpa uz astes. Viņš izvilka kaķa Murzei ūsas. Es iedzinu dzeloņainu ezīti zem skapja. Pat viņa vecmāmiņa bija nepieklājīga.

Vova ne no viena nebaidījās. Viņš ne no kā nebaidījās. Un viņš ar to ļoti lepojās. Viņš lepojās, bet ne uz ilgu laiku.

Pienāca diena, kad zēni nevēlējās spēlēt ar viņu. Viņi viņu pameta, un tas arī bija viss. Viņš pieskrēja pie meitenēm. Bet meitenes, pat visjaukākās, arī pagrieza viņam muguru.

Tad Vova piesteidzās pie lielgabala, un viņš aizbēga uz ielas. Vova gribēja spēlēt ar kaķi Murziju, un kaķis uzkāpa uz skapja un nelaipnām zaļām acīm paskatījās uz zēnu. Dusmīgs.

Vova nolēma izvilināt ezīti no skapja zem. Kur tur! Ezis jau sen ir pārcēlies uz citu māju dzīvot.

Vova piegāja pie vecmāmiņas. Apvainotā vecmāmiņa pat nepacēla skatienu uz mazdēlu. Stūrī sēž veca sieviete, kura ada zeķes un noslauka asaras.

Briesmīgākais no briesmīgākajiem, kas notiek tikai pasaulē, nāca: Vova palika viena. Viens pats!

- Kas būtu jādara Vovai, lai puiši spēlētos ar viņu, runā vecmāmiņa? Bērnu atbildes.

- Bērni, sakiet, vai tas tiešām ir tik svarīgi, ka visi zina par jūsu labo darbu? Un vai, jūsuprāt, ir jārunā par savu labo darbu?

Bērnu atbildes.

- Un es zinu, ka Anya Lapteva zina vienu stāstu par zēnu Vityu. Klausīsimies viņā.

Anya stāsta stāstu "The Groove".

V. DoņņikovaGROOVE

Lietus apstājās. Zēni izskrēja izcirtumā, spēlēja bumbu. Ciematā pēc lietus zeme ilgstoši neizžūst. Zāle tiek izsmidzināta pa visu, rievas malas ir mitras un tajā spīd ūdens. Kurš šķērsos rievu, tas noteikti paslīdēs, satvers lazdu zarus un aizrādīs rievu.

Vitja izmet bumbu, bet visu redz. Gāja vecāka gadagājuma sieviete ar bundžu - viņa gandrīz nokrita.

Un tā, ka jūs! - Viņa dusmojās par rievu: - Tik daudz piena izlijāt!

Bet meitene nespēja pretoties, ar rokām iekrita mālā. Noslaucīju rokas - kleita bija netīra.

Vētrainas notekas! meitene iespieda kāju un aizbēga.

Vitja dzird, kā viņi rāj viņa mīļāko rievu. "Kāpēc viņa ir šķebinoša? - viņš domā.- Putni no tā dzer ūdeni. Viņas tuvumā zied aizmirstības. Cik kuģi tajā kuģoja! "

Kad visi aizgāja, Vitja iegāja birzī, pacēla sausus zarus ... veica pāreju.

Tagad varēja mierīgi doties tālāk.

Cilvēki pārgāja pāri. Neviens nekrita. Neviens nebija slidens.

Un neviens nezināja, kurš veica tik ērtu pāreju. Tas nav svarīgi!

- Kam Vitya mēģināja? Kad jūs veicāt pāreju caur rievu? Bērnu atbildes.

- Vai Viti bija svarīgi, lai cilvēki zinātu par viņa labo darbu? Bērnu atbildes.

Secinājums "LABS NODARBINĀJUMS PAŠI UZLABO". Pasteidzies darīt labu!

Jūs kļūsiet par jauku cilvēku

Jūs atradīsit lolotu sapni.

Galu galā jūs paņemsiet līdzi uz ceļa

Tava mazā māsa - laipnība!

Zvana zvans.

- Dzirdiet zvanu. Un es domāju, ka tas nav nejauši. Mēs runājām par labu. Bet ar zvaniņiem parādās tikai labi burvji.

Kāpēc tu domā? Bērnu atbildes.

- Bērni, ir lietussargi un zīmīte. (Lietussargi ir balti)

- Kā jūs domājat, no kā tas ir? Bērnu atbildes: no Ole - Lukoye, izlasiet piezīmi:

Es zinu, ka jūs esat ļoti laipni un draudzīgi puiši, un es jums atļauju pasūtīt šos lietussargus

SAVĀ DISKRETĀ. Es esmu pārliecināts, ka jūs to darīsit pareizi!

VASHOLE-LUKOE.

Bērni piedāvā izrotāt lietussargus ar jautriem attēliem un dāvināt viesiem.

Tā kā ir ļoti svarīgi, lai par labiem sapņiem sapņotu ne tikai bērni, bet arī pieaugušie

Vai jums ir jautājumi?

Ziņot par kļūdu

Redaktoriem nosūtāms teksts: